MojAndroid

Pred istým časom sociálna sieť Flickr prišla s novinkou, ktorá potešila každého používateľa. Všetkým registrovaným používateľom totižto pridala obrovský cloudový priestor 1 TB na zdieľanie svojich fotografií. Avšak, hoci je mobilná aplikácia Flickr pre Android výborne spracovaná a ponúka mnoho zaujímavých funkcií, jedna nám predsa chýbala a tou je automatické nahrávanie všetkých fotografií z Android smartfónu alebo tabletu. V obchode Google Play sa našťastie nachádza aplikácia s názvom Flickr Uploader (Auto / Bulk), ktorá pomôže vyriešiť absenciu spomínanej funkcionality.

automaticke nahravanie na flickr Android

Flickr Uploader však ponúka aj široké nastavenia, ktoré vám umožnia napríklad nastaviť aplikáciu, aby nahrávala fotografie len ak sa zariadenie nabíja alebo len ak je pripojené k Wi-Fi siete, aby používateľovi nespôsobila prekročenie dát. Nižšie sme si pre vás pripravili jednoduchý návod, ako nastaviť aplikáciu pre automatické nahrávanie fotografii.

  • Stiahnite si aplikáciu z obchodu Google Play. Odkaz nájdete na konci článku vo forme widgetu
  • Pri prvom spustení aplikácie je samozrejme nutné prihlásiť sa pod vašim Flickr účtom, kde si želáte nahrávať fotografie. Stačí ťuknúť na tlačidlo “Sign in now”.

Automatické nahrávanie fotografií na Flickr z Android

  • Po prihlásení sa naskytne pohľad na váš multimediálny obsah v zariadení, ktorý je rozdelený do kariet (nahrávať môžete aj video)
  • Teraz stačí len vybrať všetky fotografie, ktoré chcete nahrať a stlačiť tlačidlo pre upload v hornej časti obrazovky.

Automatické nahrávanie fotografií na Flickr z Android

  • Pre nastavenie spomínaných obmedzení aplikácie, stlačte softvérové alebo hardvérové tlačidlo pre menu a zvoľte “Preferences”
  • V ponuke “When to upload” nájdete možnosť zvoliť si, kedy má aplikácia nahrávať fotografie. Dostupné sú možnosti “Wi-Fi and 3G” teda aj z mobilnej siete aj z Wi-Fi a možnosť “Wi-Fi only” obmedzí nahrávanie len na Wi-Fi sieť.

Automatické nahrávanie fotografií na Flickr z Android

  • Ak si ešte želáte aby sa fotografie nahrávali len vtedy, keď je zariadenie pripojené na nabíjačku, povoľte možnosť “Only when charging”

Automatické nahrávanie fotografií na Flickr z Android

Samozrejme nastavení tam je viac, takže sa s nimi môžete ešte “pohrať”. Pri používaní aplikácie však treba dbať na obmedzenia nahrávanie obsahu na Flickr pre používateľov, ktorí vlastnia free účet.

Zdroj: cultofandroid

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+