MojAndroid

Na výstave Computex 2016, ktorá sa v týchto dňoch koná v meste Taipei, predstavujú rôzne technologické spoločnosti svoje novinky. Jedným z vystavovateľov je aj ARM, výrobca mikroprocesorov, ktorý na tejto výstave svetu po prvýkrát ukázal svoju novinku – mobilný čip Cortex-A73 s grafikou Mali-G71, ktoré sú pripravené na virtuálnu realitu v mobilných zariadeniach. Používateľov ohúria viacerými parametrami.

arm-cortex-a73

Čip Cortex-A73 je vyrobený 10 nm FinFet architektúrou, a tak je oveľa menej náročnejší v otázke spotreby energie ako jeho predchodcovia. Okrem toho je A73-jka o 30% rýchlejšia ako predošlá generácia čipu Cortex-A72, nehovoriac o navýšení čistého výkonu. Jeho spoločníkom je nový grafický čip Mali-G71. Ten pre zmenu podporuje až 4K rozlíšenie displeja pri obnovovacej frekvencii 120 Hz, čo je o 30% viac, ako sa vyžaduje pri virtuálnej realite (90 Hz). Voči predošlej generácii (Mali-T880) je nový čip o 50% rýchlejší a o 20% výkonnejší, pričom jeho odozva predstavuje iba 4 ms. Celkovo obsahuje toto GPU až 32 shader jadier.

Náš tip
Google predstavil platformu pre VR Daydream a plány pre vlastný VR headset | Google I/O 2016

Prvých zariadení s natívnou podporou pre virtuálnu realitu (podľa kritérií Googlu) sa dočkáme zrejme až začiatkom budúceho roka. Je dosť pravdepodobné, že mnoho z nich bude mať práve nový Cortex-A73 procesor.

Zdroj: PhoneArena

30.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+