MojAndroid

Zdá sa, že spoločnosť Google pridala do svojho zoznamu zariadení podporujúcich ARCore ďalší smartfón. Konkrétne ide o zariadenie spoločnosti HMD – Nokia 7 Plus –  ktorá vyšla v marci tohto roka.

Nokia 7 Plus sa zobrazuje v zozname podporovaných zariadení, ak sa používateľ pokúša nainštalovať aplikáciu ARCore z obchodu Google Play.

Náš tip
Najlepšie ARCore aplikácie, ktoré sú aktuálne k dispozícii

Zaujímavé však je, že oficiálny zoznam podporovaných zariadení na stránkach Googlu zatiaľ nezmieňuje Nokiu 7 Plus. V súčasnosti sú v ňom zaradené len dve zariadenia spoločnosti HMD: Nokia 6.1 a Nokia 8 Sirocco. Avšak možno očakávať, že zoznam bude čoskoro aktualizovaný.

Pre tých, ktorí sa s ARCore ešte nestretli, ide o platformu rozšírenej reality spoločnosti Google a konkuruje ARKit spoločnosti Apple. Riešenie je zamerané na umožnenie AR zážitkov pre existujúce aj budúce Android smartfóny bez potreby ďalšieho dodatočného hardvéru. Google nedávno vydal aplikáciu Measure pre všetky zariadenia podporujúce ARCore.

Náš tip
Google Measure spraví s pomocou ARCore z telefónu inteligentné pravítko
25.6.2018
Zdroj: GSM Arena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+