MojAndroid

Od vydania ARCore bol zaznamenaný veľký vzostup množstva aplikácií AR dostupných v Obchode Play. Niektoré z týchto aplikácií sa zdajú byť užitočné, niektoré zas trochu zábavné, ale väčšinou ukazujú to, čo je možné s novým softvérom ARCore, ktorý spoločnosť Google poskytla.

Chystáme sa zostaviť pre vás zoznam zaujímavých aplikácií a dúfajme, že v najbližších mesiacoch môžeme do tohto zoznamu pridať nové aplikácie.

Virtuálne postavy (Google Pixels)

Virtuálne nálepky (Google Pixel)

Virtuálne postavy od spoločnosti Google sú v súčasnosti referenčným kritériom pre dobré využitie frameworku ARCore. Samotné virtuálne postavy sú skryté v aplikácii fotoaparátu v telefóne Pixel. Virtuálne postavy sú zábavným doplnkom k akejkoľvek fotografie, ktorú chcete urobiť hlavným fotoaparátom. V súčasnosti existuje šesť rôznych nálepiek, vrátane jednoduchých textov a narodeninových tort a predpokladá sa, že pribudne ich oveľa viac.

Ak chcete použiť virtuálne postavy, jednoducho posuňte prst z ľavej časti obrazovky a z ponuky vyberte položku. Odtiaľ môžete na živý náhľad vytiahnuť ľubovoľnú postavu a dokonca klepnúť na interakciu s niektorými z nich. Môžete si vybrať, či si s nimi urobíte fotografiu alebo video, podľa toho potom budú reagovať na výslednom zázname. ARCore sa používa jednoducho a efektívne, pretože každý objekt cíti, že zaberá priestor. V skutočnosti sa zdá že sú tiene na zemi a pozícia na podlahe je správne umiestnená. Je samozrejmé, že dôvodom prečo sú virtuálne postavy také dobré je že, fungujú len na referenčných telefónoch Google Pixel.

Verzia: 1.1.180205063
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.1.180205063
Aktuálna cena: Zdarma

AR Emoji (Samsung Galaxy S9)

AR Emoji (Samsung Galaxy S9)

Robené pre fotoaparáty Galaxy S9 a Galaxy S9+. Ich schopnosťou je premeniť tvár na vlastné emodži. Zjavne sa inšpirovali od spoločnosti Apple ktorá minulý rok uviedla Animoji. Môžete nahrávať gify, fotografie a video s touto animovanou verziou tváre alebo prednastavenej sady kreslených tvárí. Spoločnosť Samsung uľahčuje zdieľanie s každým a to priamym nahrávaním z aplikácie fotoaparátu.

Je to zábavná aplikácia no momentálne sa obmedzuje len na tieto dva telefóny. Dúfame, že spoločnosť Samsung ponúkne túto aplikáciu aj pre svoje ďalšie zariadenia.

Amazon AR View

Amazon AR View - Android
Amazon AR View – Android

S vydaním frameworku ARCore 1.0, Amazon aktualizoval aplikáciu Amazon Shopping tak, aby aj obsahovala AR zobrazenie. Toto šikovné malé rozšírenie vám umožní dať výrobky, ktoré hľadáte do priestoru, ktorý by obsadili v reálnom čase. Je to veľmi užitočný spôsob, ako si predstaviť, ako váš dom respektíve byt bude vyzerať s produktom, ktorý chcete.

Ak chcete použiť AR zobrazenie, jednoducho nainštalujte aplikáciu Amazon Shopping, prihláste sa a stlačte ikonu fotoaparátu, ktorú vidíte vľavo hore. Následne posunúť prstom nahor a vybrať AR View, kde si môžete zvoliť produkt. Umiestnite ho náhľadu fotoaparátu, otáčajte ho a presúvajte tam kde sa vám bude jeho umiestnenie najviac páčiť. Veľmi jednoduchá a efektná aplikácia ako si spríjemniť a možno aj urýchliť nakupovanie.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

MoleCatchAR

MoleCatchAR

MoleCatchAR je presne to čo hovorí jej názov. Je to “Whack-a-mole” hra pre ARCore. Mechanika hry je jednoduchá avšak najviac frustrujúca. Triafať krtkov postupne ako sa objavujú je to naozaj dobrá zábava, veľmi dobrá na odbúranie stresu. Na tejto hre nie je nič špeciálne okrem toho, že si pamätá skóre, takže sa môžete pokúsiť poraziť svoje osobné najlepšie výsledky. Je to zábavný spôsob, ako stráviť 10 minút čakania na niečo iné.

Hra vo frameworku ARCore pracuje takmer bezchybne, dokonca sa zdá, že berie do úvahy aj vyššie plochy. Na úplne rovnom povrchu vyzerajú otvory ako otvory a krtkovia vyzerajú ako krtkovia.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Stack Tower AR

Stack Tower AR

Ďalšia jednoduchá hra založená na starej klasike Tower AR je bloková stohovateľná hra, ktorá používa ARCore na umiestnenie blokov do prostredia. Je to naozaj jednoduchý spôsob, ako využiť AR. Ovládanie je jednoduché klepnite na obrazovku pre umiestnenie bloku, následné bloky musíte umiestniť čo najpresnejšie na seba keďže presahujúce časti časti blokov odpadnú. Hra končí keď už nemôžete umiestniť na vrch žiaden blok.

Rovnako ako hra MoleChatchAR je to malá rýchla hra, ktorá zabaví na nejaký čas, zatiaľ čo sedíte a čakáte napríklad u lekára. Nie je úžasne detailná, ale stojí za to si ju vyskúšať.

Verzia: 2.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.0
Aktuálna cena: Zdarma

Paint AR

PaintAR

Paint AR je aplikácia na maľovanie s využitím frameworku ARCore, ktorá umožňuje 3D kreslenie. Aplikácia je s malou farebnou paletou, dá sa meniť hrúbka štetca. Paint AR nie je aplikácia pre umelcov, ako je napríklad Tilt Brush od spoločnosti Google, ale ako malý zásah do 3D umenia, to nie je zlé.

Použitie jadra AR v tejto aplikácii je v skutočnosti pomerne pokročilé. Nie ste na jednom mieste, ako v niektorých z hier máte možnosť slobodne sa pohybovať a čerpať všetok voľný priestor. Je skvelé, že objekty, ktoré nakreslíte, odlievajú tiene na podlahu a dodávajú pocit, že pracujete na skutočnom objekte v reálnom priestore.

Verzia: 1.01
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.01
Aktuálna cena: Zdarma

Tento zoznam určite nie zoznamom všetkých aplikácií dostupných pre ARCore. Existuje ešte veľké množstvo ďalších aplikácií a hier, ktoré podporujú framework ARCore a taktiež veľa aplikácií denne pribúda. Ak váš telefón nepodporuje framework ARCcore, pre zaujímavosť môžete vyskúšať aplikáciu Augment.

Verzia: v3.4.0-3
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: v3.4.0-3
Aktuálna cena: Zdarma

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+