MojAndroid

Spoločnosť Google nedávno vydala ďalšiu verziu svojej platformy ARCore pre rozšírenú realitu (AR). Vo verzii 1.3 priniesla hlavne podporu pre viacero nových zariadení ako OnePlus 5TXiaomi Mi 8Honor 10Nokia 7 Plus a ďalšie. ARCore slúži na vytváranie rôznych aplikácií a hier pre rozšírenú realitu napríklad z pohľadu interakcie s 3D virtuálnymi objektmi pri použití klasických fotoaparátov a softvéru na snímanie pozícií. Sama spoločnosť Google teraz vydáva aplikáciu Google Measure s podporou ARCore, ktorá vám z Android telefónu spraví pravítko. Ako to funguje môžete vidieť na nasledujúcom videu.

Náš tip
Samsung Galaxy S9/S9+ konečne podporuje ARCore

Aplikácia využíva fotoaparát na snímanie objektu, ktorého veľkosť alebo vzdialenosť od iného objektu chcete zmerať. Stačí na displeji označiť body odkiaľ pokiaľ chcete zmerať dĺžku, respektíve vzdialenosť a aplikácia vám ju s pomocou algoritmov určí. Nejedná sa samozrejme o presné meranie ma milimetre ale pre orientáciu to postačí. Na výber je medzi imperiálnymi (palce) alebo metrickými jednotkami (centimetre). Fotografie zosnímaných objektov aj s výsledkami meraní si môžete uložiť na neskôr. Pre konkurenčný systém iOS existuje podobná aplikácia nazvaná Measure. V tom prípade sa ale nejedná o kopírovanie iOS aplikácie, pretože Google Measure je už druhá generácie rovnomennej aplikácie, ktorá predtým existovala pre Projekt Tango. Z neho neskôr vznikol súčasný ARCore.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

23.6.2018
Zdroj: GSMarena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+