MojAndroid

Spoločnosť Apple sa pokúša presvedčiť používateľov, aby využívali práve Apple Mapy. Tie doteraz zaostávali, či už kvalitou alebo aj počtom aktívnych používateľov za konkurenčnými Google Mapami. To chce spoločnosť zmeniť a aj preto sa šesť európskych krajín dočká vylepšenia, informuje 9to5mac.

Apple začína testovať nové dizajny máp, ktoré onedlho sprístupní svojim používateľom. Konkrétne sa dočkajú používatelia z Rakúska, Českej republiky, Chorvátska, Maďarska, Poľska a Slovinska. Čítate správne. Aj keď takmer všetci naši susedia dostanú spomínané vylepšenia, Slovensko táto zmena minie. Samozrejme ak sa zdroj nemýli a nevymenili Slovensko za Slovinsko.

Ako prvý si zmenu všimol expert na Apple Mapy, Justin O’Beirne, ktorý informáciu o testovaní potvrdil prostredníctvom Twitter účtu. Ide celkovo už v poradí o 18 aktualizáciu máp, s ktorou spoločnosť prichádza od roku 2018, kedy prišiel iOS 12.

mapy apple
Zmena v Apple Mapách | Zdroj: 9to5mac

Po aktualizácii číslo 18 by Apple Mapy mali pokrývať 21,6 percent rozlohy Zeme a k dispozícii bude až 11,7 percentám globálnej populácie v 32 krajinách. Nový dizajn máp od Apple-u má poskytovať používateľom presnejšiu navigáciu, zlepšenie detailov, či lepšie pokrytie aj menších ciest a iné. Očakáva sa, že podľa dostupných informácií spustí najnovšiu aktualizáciu pre 6 spomínaných krajín už niekedy v budúcom mesiaci.

A čo Slováci? Dočkáme sa novej aktualizácie aj my?

To, či sa niečoho podobného dočkáme aj my na Slovensku, zatiaľ nie je vôbec známe. Myslíme si, že Apple nebude riskovať, a aj keď je Slovensko celkom malý trh (oproti ostatným), chce zlepšiť svoju trhovú pozíciu aj u nás. Toto je jedna z možností, ako sa Apple môže dostať bližšie k svojim potenciálnym zákazníkom.

Náš tip
Hľadáte nový smartfón a výkon je pre vás dôležitý? Toto sú tie najlepšie voľby

13.3.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+