MojAndroid

Služba Uber spôsobila pred rokmi revolúciu na trhu taxislužieb a inšpirovala aj ďalšie podobne alternatívne taxislužby. Pred nadchádzajúcou dovolenkovou sezónou si v rámci svojej aplikácie pripravila novinku, ktorá pomôže používateľom, ktorí sa ocitnú na neznámom letisku. Služba o tom informovala na svojich oficiálnych stránkach.

Uber bude používateľa navigovať po letisku pomocou fotiek a textu

Služba umožní pri plánovaní cesty lietadlom používať funkciu Uber Reserve na rezerváciu jázd až 90 dní vopred, pričom uvidíte cenu vopred a získate podrobnosti o svojom vodičovi pred cestou. Používatelia si budú môcť rezervovať jazdu, ktorá najlepšie vyhovuje ich rozpočtu, batožine a veľkosti skupiny.

Uber
Navigácia na letisku | Zdroj: Uber.com

Dostanú tiež sériu presných inštrukcií, ako sa pohybovať po termináli na letisku. Keď si po prílete otvoria mobilnú aplikáciu Uberu a rozhodnú si objednať vozidlo, aplikácia im ukáže postupne niekoľko fotiek a písaných odporúčaní, ako sa dostať od batožinového pasu parkovisko určené pre vozidlá taxislužby Uberu.

Aplikácia Uberu odhadne aj čas presunu od terminálu k taxíku

K dispozícii bude aj údaj s odhadom (ETA), koľko času bude trvať presun od lietadla na miesto vyzdvihnutia taxislužbou. Používateľ si tak môže dopredu vypočítať, kedy si auto objednať, čím mu odpadne čakanie na jeho príchod pred terminálom. Tento odhad by sa mal podľa Uberu objavovať v budúcnosti až na 400 letiskách po celom svete.

Momentálne je funkcia k dispozícii na 30 svetových letiskách, vrátane Paríža, Londýna (Heathrow), Madridu, Ríma, Bostonu, Chicaga, New Yorku, Toronta, Washingtonu a dokonca aj Prahy. Ďalšie svetové letiska pribudnú počas nasledujúcich mesiacov. Či medzi nimi bude aj Letisko M. R. Štefánika v Bratislave síce nie je potvrdené, ale dá sa predpokladať, že sa tiež časom dočká integrácie do služby.

Náš tip
Fotoaparát Xiaomi 13 Pro prešiel testom DxoMark. Aký bol výsledok?

 

 

12.3.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+