MojAndroid

Prepravná spoločnosť Uber dnešným dňom v Bratislave spustila novú službu Uber Comfort. Ako naznačuje už samotný názov, novinka je určená pre všetkých tých, ktorí si pri cestovaní chcú dopriať trochu viac pohodlia.

Nová služba ale nie je len o väčšom priestore, kde sa človek pohodlne usadí a vystrie si nohy. Spája v sebe niekoľko vylepšení pre celkovo lepší zážitok z jazdy, pričom na svoje si dokonca prídu aj introverti, ktorí chcú tichú jazdu.

  • Preferencie cestujúceho: Cestujúci si budú môcť vopred vyžiadať svoju preferovanú teplotu a tiež informovať vodiča, že uprednostňujú tichú a pokojnú jazdu, aby si svoju cestu užili v absolútnom pohodlí.
  • Novšie, priestrannejšie vozidlá: Každý sa teraz môže odviezť pohodlne vozidlom, ktorého model a výroba spĺňa konzistentné štandardy. Pri Uber Comfort ide o vozidlá vyššej triedy ako napríklad Škoda Superb, Opel Insignia, Hyundai IONIQ alebo Peugeot 508.
  • Extra priestor na nohy: Jazdy cez Uber Comfort budú spĺňať požiadavky na minimálny priestor na nohy, takže si cestujúci užijú viac pohodlia, keď si ich budú môcť vystrieť.

Požiadavky na vodičov

Na to, aby vodiči mohli poskytovať službu Uber Comfort, musia mať vozidlo vyššej triedy, odjazdených aspoň 250 jázd a ich hodnotenie musí byť minimálne 4,9 a viac. Uber sa týmito požiadavkami zjavne snaží zabezpečiť, aby jazda v službe Comfort bola skutočne pohodlná, bezpečná a úplne bezproblémová.

Cena

Keďže ide o niečo ako vyšší štandard prepravy, v porovnaní s klasikou sa to odrazí aj na vyšších cenách prepravného. Na svojom webe preto spoločnosť Uber zverejnila základný prehľad, aby prípadní záujemcovia mali prehľad už teraz.

Porovnanie cestovného v službe Comfort a UberX

UberX Uber Comfort
Minimálne cestovné 3.00€ 5.00€
Základné cestovné 1.20€ 1.60€
Za minútu 0.05€ 0.10€
Za km 0.42€ 0.50€
7.11.2019
Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+