MojAndroid

Apple na poslednej konferencií, kde mimochodom predstavil iPhone SE a operačný systém iOS 9.3, polemizoval aj nad mnohými inými záležitosťami. A okrem toho, že preberal témy ako bezpečnosť, enviromentalistika, či zdravie, venoval sa aj porovnávaniu aktualizácií skrz operačné systémy iOS, Android a Windows. Najnovší operačný systém spoločnosti Apple, iOS 9, je totiž nainštalovaný až na 80-tich percentách aktívnych zariadení, avšak najnovší Android Marshmallow je nainštalovaný iba na 2.3 percenta Android zariadení. Apple tak narážal na to, že väčšina zariadení dostáva aktualizácie naraz, bez ohľadu na typ zariadenia. Pri Androide je distribúcia aktualizácií na výrobcoch mobilných telefónov, ktorí sú za udržiavanie aktuálnosti svojich zariadení zodpovední.

Náš tip
Apple zmenšuje, svetu ukázal 4-palcový iPhone SE a menší iPad Pro

Neostalo však iba pri porovnávaní s Androidom, iOS si vzal na mušku aj Windows a porovnanie s iPad Pro. Toto porovnanie si zobral na starosť marketingový viceprezident spoločnosti Apple, Phil Schiller, ktorý označil fakt, že na svete je 600 miliónov počítačov s operačným systémom Windows, ktoré neboli minimálne po dobu jedného roka aktualizované, za naozaj smutný. Apple dodržiava rovnaký systém aktualizácií ako pre iPhone, tak pre iPad, čo opäť v tomto smere nahráva práve zariadeniam s iOS. Pravidelné aktualizácie dostávajú aj počítače s Mac OS X.

Náš tip
Prvé dni s Android N – aké sú jeho najväčšie plusy a mínusy | TEST

Je jasné, že aktualizácie patria medzi silnú stránku spoločnosti Apple. Android však ponúka iné výhody, ktoré nahryznuté jabĺčko nemá. Ide napríklad o otvorenosť systému, množstvo bezplatných aplikácií, či rôznorodosť zariadení, ktorá je však niekedy práve kameňom úrazu. Dnešný svet je ale krásny v tom, že každý má možnosť slobodnej voľby.

Zdroj: Theverge.com

26.3.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+