MojAndroid

Apple má podľa webu The Verge priniesť viac reklám do aplikácií, ktoré sú predinštalované na iPhonoch. Má ísť o aplikácie, ako Mapy, Knihy či Podcasty. Zmena sa má dotknúť nielen mobilných telefónov, ale aj ďalších Apple zariadení.

Apple chce pridať reklamy do viacerých svojich aplikácií

Apple vraj interne testoval implementáciu reklám do aplikácie Mapy. Zobrazovať by sa mohli vo vyhľadávaní vo forme odporúčaní na reštaurácie, obchody a ďalšie podniky v blízkom okolí. Americký gigant podobnú formu reklám už implementoval do samotného App Store. Vývojári aplikácií si môžu zaplatiť, aby sa ich aplikácie promovali na stránke s vyhľadávaním. Reklamy v Mapách by sa teda mohli zobrazovať podobným štýlom. Niečoho podobného sa používatelia Apple produktov dočkajú aj v prípade Podcastov a Kníh.

Samsung Galaxy S22 Ultra vs iPhone 13 Pro fotoporovnanie
iPhone 13 Pro | Zdroj: Tomáš Kanálik

Reklamy by sa mohli rozrásť aj v samotnom obchode s aplikáciami. Neostali by teda iba na stránke s vyhľadávaním. Reklamné prvky budú pritom príslušne označené, aby používateľ vedel, že ide o platenú promóciu. Špekuluje sa aj o tom, že by sa reklamy nasadili i do Apple TV+ s tým, že by používateľ mal na výber možnosť lacnejšieho predplatného so zobrazovaním reklám. Chce tak lepšie konkurovať streamovacím platformám Netflix a Disney+. Ceny za jednotlivé streamovacie služby si môžete pozrieť v našom špeciálnom článku.

Náš tip
Pozor na napodobeniny známych aplikácií. Obsahujú nebezpečný malvér

18.8.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+