MojAndroid

Slovenský portál Emefka.sk sa venoval téme, ktorá je ozaj zaujímavá. Šéf streamovacej platformy Netlix totiž prehlásil, že do 10 rokov tradičná televízia zanikne. Keďže žijeme v dobe rýchleho internetového pripojenia, viacerí presedlali na online alternatívy konzumácie mediálneho obsahu. Netflix je bez pochýb jednou z tých najobľúbenejších.

Netflix vidí svoju budúcnosť optimisticky. Možno až priveľmi

Pôvodný článok napísala stránka Variety. Reed Hastings je jedným z generálnych riaditeľov spoločnosti Netflix. Ten tvrdí, že tradičná televízia sa dočká svojho konca podstatne skôr, ako si myslíme. Stať sa tak podľa neho má už v priebehu piatich až desiatich rokov. Aj napriek tomu, že ide o pomerne odvážne tvrdenie, nejde o až tak nereálny scenár.

netflix hbo go titulka
Streamovacie platformy HBO Go a Netflix | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Na druhú stranu si viete predstaviť, že za spomínaný čas už nikto nebude sledovať tradičnú “telku”? Ide stále o relatívne krátku dobu na to, aby takmer všetci úplne zmenili svoje zvyky. Platiacich používateľov Netflixu stále pribúda a to prináša hlavám tejto streamovanej platformy optimizmus. Ich výhodou je hlavne absencia reklám, ktorých je v klasickej televízii extrémne veľa. A čo si o týchto tvrdeniach myslíte vy?

Náš tip
Ktoré streamovacie služby sú na skúšku zdarma? Prehľad

10.8.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+