MojAndroid

September je časom na návrat do školy pre väčšinu žiakov a študentov. S tým je spojená aj príprava, či dodatočné zabezpečenie všetkých potrebných pomôcok. V dnešnej dobe patrí medzi neodmysliteľnú súčasť študentov aj inteligentný telefón či tablet, ktoré môžu neraz uľahčiť či spríjemniť proces výučby. My sme už pre vás pripravili článok Aplikácie pre študentov, v ktorom sme zhrnuli niekoľko zaujímavých aplikácií, ktorých funkcie využijú aj žiaci a študenti. Český vývojár Jan Bína má na starosti veľmi podarenú aplikáciu School Manager, ktorej hlavnou funkciou je zaznamenávanie výsledkov, no dokáže toho oveľa viac.

Veľmi dôležitým prvkom je možnosť prispôsobenia si jednotlivých súčastí aplikácie. Môžete si jednoducho nastaviť systém známkovania v škole (A,B,C…/1,2,3…). Vďaka tomu je aplikácia užitočnou pomôckou pre študentov rôznych škôl, prípadne môže byť vhodným doplnkom pri prechode zo strednej na vysokú školu. Známky potom môžete k jednotlivým predmetom pridávať postupne počas roka, pričom vždy budete mať k dispozícii náhľad na aktuálnu priemernú známku.

school-manager-1 school-manager-2 school-manager-3

Okrem pridávania a vyhodnocovania známok zvládne School Manager aj oveľa viac. Aplikácia umožňuje vytvoriť a spravovať rozvrh a ku každému predmetu môžete pridať označenie učebne a učiteľa. Následne môžete k jednotlivým predmetom pridávať úlohy spolu s termínom, do kedy majú byť zadania hotové. Okrem toho si môžete priamo do aplikácie poznačiť aj termín konania testov a skúšok, vďaka čomu budete mať všetky informácie pokope a vždy prístupné. Užitočným doplnkom k aplikácii sú aj widgety pre domovskú obrazovku. Pomocou nich si môžete nechať zobraziť nadchádzajúce úlohy, alebo aj rozvrh pre jednotlivé dni.

school-manager-4 school-manager-5 school-manager-6

Aplikácia School Manager ponúka veľmi prehľadný a elegantný dizajn. Jednotlivé okná sú spracované veľmi pekne a ovládanie aplikácie by nemalo robiť žiadne problémy. School Manager je v obchode Play zadarmo, no dostupná je aj platená PRO verzia. Tá stojí 1,49€ a môžete si ju zakúpiť ako súčasť nákupov v aplikácii. Pomocou tohto nákupu odstránite z aplikácie reklamy a môžete využívať všetky pokročilé funkcie, ktoré aplikácia ponúka. Ak patríte medzi študentov, ktorí spravujú svoje školské povinnosti pomocou smartfónu alebo tabletu, možno nájdete riešenie pre organizáciu povinností a známok práve v tejto aplikácii.

Verzia: 3.1.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.1.2
Aktuálna cena: Zdarma
10.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+