MojAndroid

Začiatok školského roka sa nezadržateľne blíži. Pre všetkých študentov ale nemusí byť až takým utrpením, ako by sa mohlo zdať. Na konci prázdnin totižto začínajú nákupy školských pomôcok a do tejto kategórie sa po novom radia aj Android zariadenia. Rozhodli sme sa preto vytvoriť seriál Vyberáme pre študentov, kde vám prinesieme tipy na Android smartfóny a tablety, aplikácie a ďalšie užitočné veci, ktoré by sa vám v škole mohli hodiť. V prvej časti tohto seriálu sme pre vás vybrali Android smartfóny pre študentov, pred niekoľkými dňami ste si mohli prezrieť výber Android tabletov pre študentov a dnes vám predstavíme niekoľko šikovných aplikácií, ktoré si môžete ešte pred začiatkom školy nainštalovať.

Študentský diár

Aplikácia s originálnym názvom Student Diary je praktickým pomocníkom pre každého študenta. Nájdete v nej rozvrh hodín, poznámkový blok, zoznam sviatkov, ale aj plánovač úloh, čo je výborná výbava na celý školský rok. Jednoduché prostredie, notifikácie a množstvo zaujímavých funkcií sú spolu so zámkom na heslo len zlomkom toho, čo vám táto aplikácia ponúka. Student Diary vychádza zo svojej knižnej podoby a v obchode Play si túto aplikáciu môžete stiahnuť bezplatne.

student diary 1 student diary 2 student diary 3

Verzia: 1.4.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.4.0
Aktuálna cena: Zdarma

Timetable

Aplikácia s názvom Timetable je prepracovaným rozvrhom do mobilu či tabletu. Medzi jej najväčšie výhody patrí pekne spracované farebné prostredie či widget, no poteší aj inými funkciami. Napríklad vám automaticky počas hodín vypne zvuk. V popise tejto aplikácie je toho ale ešte viac, pričom je táto aplikácia rovnako dostupná bezplatne.

timetable-1 timetable-2 timetable-3

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

UniApps

Aplikácia UniApps uľahčí život študentom na takmer všetkých slovenských univerzitách. Aplikácia ponúka moderne a funkčné prostredie. Hneď po jej spustení je k dispozícii ponuka so zoznamom univerzít, do ktorých sa môžete prihlásiť. UniApps funguje takmer so všetkými systémami využívanými v školstve. Po prihlásení na vás čaká aktuálny denný rozvrh, možnosť prepnúť sa na súkromné správy posielané medzi študentami, zoznam spolužiakov, ktorí navštevujú rovnakú študijnú skupinu a množstvo ďalších funkcií.

Verzia: 41@2016/08/05
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 41@2016/08/05
Aktuálna cena: Zdarma

Calc+

Novinkou v obchode Play je kalkulačka s názvom Calc+. Jej funkcie sú reprezentované v pekne spracovanom dizajne a voči iným kalkulačnám ponúka Calc+ hneď niekoľko výhod, napríklad možnosť spätnej zmeny vo výsledku či grafické témy. Ak sa vám táto aplikácia nepáči, skúste aj RealCalc.

calc+1 calc+2 calc+3

Verzia: 2.0.3
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.0.3
Aktuálna cena: Zdarma

Maturita SK

Titul Maturita SK je vhodný nielen pre maturantov, ale aj pre študentov každého veku, ktorí si chcú vylepšiť všeobecný rozhľad alebo hľadajú dôležité fakty a informácie o dejinách, jazykoch, či iných odboroch. Aplikácia ponúka naozaj veľké množstvo informácií a nájdete v nej viac ako 700 tém z 24 okruhov. Rovnako ako predošlé tituly, aj Maturita SK je dostupná bezplatne.

maturita-1 maturita-2 maturita-3

Verzia: 4.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.1
Aktuálna cena: Zdarma

Ťaháky-referáty

Podobnou aplikáciou ako Maturita SK je aj titul Ťaháky-referáty. Ten je mobilnou databázou známej webstránky, ktorá ponúka rôzne témy spracované do referátov. Nájdete tu rôzne zaujímavosti a aplikáciu môžete využiť aj ako poslednú záchranu pri zabudnutej domácej úlohe či projekte. Informácie v tejto aplikácii využijú žiaci základných, stredných aj vysokých škôl.

tahaky-1 tahaky-2 tahaky-3

Duolingo

Na učenie sa nových jazykov zrejme neexistuje lepšia aplikácia ako Duolingo. To ponúka prepracované princípy a systémy na naučenie sa nových jazykov z celého sveta a pekný dizajn aplikácie nahráva Duolingu iba do karát. Okrem toho máte bezplatne dostupné rôzne štatistiky či ďalšie praktické funkcie, ktoré vám s učením pomôžu.

duolingo-1 duolingo-2 duolingo-3

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Keep

Každý správny študent si do svojho mobilu či tabletu píše aj poznámky alebo úlohy. Na túto činnosť je najlepšou aplikáciou Google Keep, ktorý ponúka pekné prostredie aj widgety pre vašu plochu. Môžete si do neho zadávať klasické poznámky, ale aj to-do listy, takže už nikdy nezabudnete na to, čo si máte pripraviť do školy.

keep-1 keep-2 keep-3

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Evernote

Pre pokročilejšie zapisovanie poznámok by ste mali rozhodne využiť aplikáciu Evernote. Tá sa dá označiť za jednu z najlepších Android aplikácií vôbec, a preto sme ju zaradili aj do nášho seriálu 50 MUST HAVE Android aplikácie, kde si o nej môžete prečítať všetky dôležité informácie.

evernote-titulka

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

WolframAlpha

Na riešenie matematických prípadov, hoc aj z technickej vysokej školy, vám výborne poslúži platená aplikácia služby WolframAlpha. Webstránka s rovnakým názvom je najmä medzi vysokoškolákmi naozaj obľúbená, a tak ju zrejme netreba bližšie predstavovať.

wolfram-1 wolfram-2 wolfram-3

Verzia: 1.4.4.2018021301
Aktuálna cena: 3,09 €
Verzia: 1.4.4.2018021301
Aktuálna cena: 3,09 €

Dropbox

Na zdieľanie poznámok a učiva je najlepším riešením Dropbox. Populárna cloudová služba ponúka klienta na Android ale aj PC, takže si ľahko zosynchronizujete všetky materiály naprieč vašimi zariadeniami. Viac si o tejto aplikácii môžete prečítať v seriáli 50 MUST HAVE Android aplikácie.

dropbox Dropbox DropBox

Verzia: 88.2.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 88.2.2
Aktuálna cena: Zdarma

Periodická tabuľka

Pre všetkých študentov chémie a gymnázií sme si pripravili aj tip na periodickú tabuľku prvkov do mobilu či tabletu. Aplikácia ponúka prehľadnú tabuľku s doplnkovými informáciami o každom prvku, takže sa nemusíte báť, že by ste niečo poplietli.

periodicka-tabulka-1 periodicka-tabulka-2

Verzia: 5.7.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 5.7.1
Aktuálna cena: Zdarma

Máte tip na aplikáciu?

Ste študentom a máte vo svojom Android zariadení aplikáciu, na ktorú cez školu nedáte dopustiť? Tak nám napíšte váš tip na aplikáciu do komentárov pod tento článok. Náš výber radi doplníme o ďalšie praktické Android tituly.

29.8.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+