MojAndroid

Na Androide je krásne to, že si ho môžete upraviť podľa svojich predstáv. A to úplne od základu. Jednou z prvých vecí, ktoré si ľudia menia na novom smartfóne, je pozadie. Nie je však jednoduché nájsť také pozadie či tapetu, ktorá by vám vyhovovala, a tak ľudia hľadaním toho správneho obrázku strávia niekedy aj hodiny za počítačom alebo mobilom. Tomu je však koniec vďaka ďalšej časti nášho seriálu Aplikácie pre môj Android. Tentokrát sme pre vás totižto vybrali aplikácie, v ktorých určite nájdete takú tapetu, ktorá sa vám bude páčiť.

Náš tip
Aplikácie pre môj Android: Doprava [október 2015]

fotografie-grafika

Wally

Jednou z najpopulárnejších aplikácií na sťahovanie pozadí a tapiet je titul s názvom Wally. ten čerpá pozadia z portálu wallhaven, kde sa nachádzajú naozaj tisícky zaujímavých tapiet pre vaše mobilné zariadenia. Zaujímavosťou je, že tapety v tejto aplikácií nie sú usporiadané podľa kategórií, ale tagov (štítkov), pričom si samozrejme môžete nechať zobraziť aj napopulárnejšie a najviac sťahované tapety. Nám sa páči aj to, že pri každom obrázku je hneď viditeľná jeho veľkosť v pixeloch. Veľmi dobre je v tomto prípade spracované aj vyhľadávanie podľa vami zadného výrazu a kladne hodnotíme aj podporu pre Muzei. Aplikácia je dostupná bezplatne a ponúka jednoduché prostredie v štýle Material dizajnu.

wally-1 wally-2

PIXELS

Veľmi zaujímavou a pekne spracovanou aplikáciou je aj titul PIXELS. Ten ponúka klasické fotografie spadajúce pod licenciu, ktorá umožňuje ich voľné šírenie, takže sa nemusíte báť žiadnych dodatočných poplatkov. Aj napriek bezplatnému modelu sú ale fotografie v aplikácii naozaj pekné a veríme, že si z nich vyberiete. Jednotlivé pozadia sú rozdelené do kategórií a je medzi nimi možné vyhľadávať pomocou štítkov, pričom samozrejmosťou je zvýraznenie najpopulárnejších pozadí v záložke Featured. Nevýhodou je rozlíšenie fotografií, ktoré je vhodné iba na displeje s maximálnym rozlíšením Full HD. Majitelia QHD displejov budú musieť hľadať zrejme inde.

pixels-1 pixels-2

Verzia: 1.0.16
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.16
Aktuálna cena: Zdarma

Terra Collection

Aj vy ste si všimli pozadia v novom Androide zobrazujúce Zem na záberoch z niekoľkokilometrovej výšky? Ak sa vám páča, tak si podobné môžete stiahnuť v aplikácii s názvom Terra Collection. V tomto titule nájdete niekoľko stoviek fotografií rôznych miest na zemi, pričom obrovskou výhodou je to, že fotky sú väčšinou dostupné v obrovskom rozlíšení (napr. 4800 x 4800 pixelov). Pozadia sú rozdelené dô rôznych kategórií, avšak chýba vyhľadávanie či ich špecifickejšie vyhľadávanie. Aj napriek tomu vám ale túto aplikáciu ako zdroj pozadí rozhodne odporúčame.

terra-2 terra-1

Verzia: 3.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.2
Aktuálna cena: Zdarma

Wallsplash

Pokiaľ hľadáte viac ako 7000 pozadí vo vysokom rozlíšení, tak by ste si mali nainštalovať aplikáciu Wallsplash. Tá čerpá z databázy unsplash, ktorú poznajú najmä tí, ktorí hľadajú často pozadia na svoje počítače. Aj v tomto prípade sú tapety usporiadané v kategóriách, pričom sa tu nachádza aj zoznam tých, ktoré sťahujú používatelia najčastejšie a sú označené ako Featured. Pozadia sú v tomto prípade dostupné vo vysokom rozlíšení (nie je však presne známe v akom, až po stiahnutí), takže si na svoje príd aj tí, ktorých displej má väčšie rozlíšenie ako Full HD. Pozitívne hodnotíme aj podporu pre Muzei, či pekne spracované prostredie bez reklám.

wallsplash-1 wallsplash-2

Verzia: 3.2.5
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.2.5
Aktuálna cena: Zdarma

WonderWall

Milovníci prírody si na svoje prídu v aplikácii s názvom WonderWall. Tá je zdrojom krásnych fotografií s prírodným motívom, ktoré sú dostupné zadarmo vo vysokom rozlíšení. Pozadia sú roztriedené podľa kategórií a nechýba ani sekcia obľúbených, či vami označených tapiet. Páči sa nám aj celkové spracovanie aplikácie a prostredie bez reklám aj napriek tomu, že si tento titul môžete stiahnuť z obchodu Play zadarmo.

wonderwall-1 wonderwall-2

Verzia: 1.3.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.3.2
Aktuálna cena: Zdarma

vzory-material-dizajn

Tapet

Aplikácia Tapet je určená tým, ktorí majú radi minimalistické motívy a jednoduché tvary. Od svojich konkurentov sa líši tým, že tapety generuje náhodne. Samozrejme, môžete si nastaviť niekoľko parametrov, no celkový výzor náhodne vygenerovanej tapety meníte iba dotykom na obrazovku. Zaujímavou je aj možnosť automatickej zmeny tapety na pozadí, či možnosť vygenerovania tapiet vo veľkosti až 2400 x 1920 pixelov. Základné funkcie aplikácie sú zadarmo, avšak za niektoré vymoženosti si musíte priplatiť niekoľko eur.

tapet-1 tapet-2

Verzia: 6.05
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 6.05
Aktuálna cena: Zdarma

Walloid

Ďalšou netradičnou aplikáciou v tomto výbere je titul Walloid. Ten v sebe združuje tapety a pozadia z nových Android zariadení, a tak si rýchlo môžete vyhľadať pozadie z Note 5 alebo Nexusu 6P, ktoré sa vám páčilo na nejakom videu. V aplikácii sa nachádza viac ako 5000 pozadí z viac ako 250 zariadení, v ktorých sa vďaka dobre spracovanému prostrediu môžete jednoducho orientovať a plusom je aj to, že aplikácia je dostupná úplne bezplatne (s reklamami, za ich odstránenie musíte zaplatiť). Takisto tu nájdete podporu pre Muzei.

walloid

Verzia: 2.4.3
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.4.3
Aktuálna cena: Zdarma

Facets

Hovorí vám niečo výraz polygóny či low-poly? Ak áno, tak ste sa možno už stretli s aplikáciou Facets, ktorá združuje pozadia s týmto motívom. Ide pritom naozaj o umelecké diela, ktorými si môžete skrášliť vašu domácu obrazovku. Ide o zbierku umelca Justina Mallera, ktorý najprv zverejnil každý deň jedno nové pozadie a neskôr boli jeho diela združené do titulu Facets. Aj preto medzi tapetami môžete prechádzať najprv na základe dátumu a neskôr aj typu. Aplikácia stojí 0,99 EUR, pričom po najnovšej aktualizácii v nej nájdete aj 60 nových pozadí a niekoľko platených balíčkov tapiet (0,99 EUR/kus). Ak vám však máte radi umenie tohto typu, kúpu aplikácie rozhodne neoľutujete.

facets-1 facets-2

Verzia: 2.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.0
Aktuálna cena: Zdarma

Backdrops

Aplikácia s názvom Backdrops ponúka stovky rôznych dizajnov, ktoré oživia vaše Android zariadenie. Výhodou aplikácie je fakt, že tapety, ktoré tu nájdete, nenájdete v žiadnej inej aplikácii. Ide o exkluzívne obrázky, ktoré nájdete iba v databáze Backdrops. Ak ale sami vo voľnom čase radi tvoríte podobné tapety, môžete tiež prispieť k rozšíreniu ponuky aplikácie vašimi vlastnými výtvormi a podeliť sa o ne s celou komunitou užívateľov. Väčšina obsahu aplikácie je pritom dostupná zadarmo, no za malý poplatok v aplikácii odomknete prémiové pozadia a získate ďalšie výhody. V aplikácii tiež nájdete extra balíčky pozadí za samostatný poplatok.

backdrops-1 backdrops-2

Verzia: 3.16
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.16
Aktuálna cena: Zdarma

Brashpad

Aplikáciou, ktorá združuje typické tapety založené na tvaroch a rôznych maľbách, je Brashpad. Ide o pomerne zložitý titul, kde si pozadia vytvárate sami pomocou tlačidiel v dolnej časti displeja, ktoré však nie sú dobre označené, a tak musíte často využívať dlhšie podržanie prstu na tlačidle, ktoré vám objasní, čo vlastne tlačidlo robí. Keď ale prídete na to, ako aplikáciu ovládať, tak si môžete vytvoriť naozaj zaujímavé pozadie plné tvarov a farieb. Nakoľko je aplikácia dostupná bezplatne, rozhodne vám odporúčame aspoň jej vyskúšanie.

brashpad-1 brashpad-2

Verzia: 1.3
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.3
Aktuálna cena: Zdarma

Poznáte aj vy aplikáciu na pozadia, ktorá by nemala chýbať v našom výbere? Napíšte nám jej názov a krátky popis do komentárov pod tento článok.

3.11.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+