MojAndroid

Obdobie, na ktoré čakajú mnohí športoví fanúšikovia, sa blíži. Už zajtra začínajú Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji v Prahe a Ostrave. Podujatie je každý rok vyvrcholením hokejovej sezóny a súťaženie národných reprezentácií má aj u nás takú veľkú váhu, že počas tohto obdobia je celé Slovensko zjednotené, aby podporilo náš tím. Ak aj vy plánujete sledovať nadchádzajúci šampionát, máme pre vás niekoľko užitočných aplikácií pre vaše zariadenie s Androidom, ktoré vám v tom môže pomôcť.

IIHF

Oficiálna aplikácia od IIHF je viac, než výborným sprievodcom celým šampionátom. Aplikácia je prepojená s aktuálnymi výsledkami a informáciami z portálu iihf.com, vďaka čomu budete mať istotu, že v aplikácii sa zobrazia aktuálne a správne informácie. Titul je veľmi pekne spracovaný a každý rok je aktualizovaný tak, aby zobrazoval aktuálne informácie. Môžete si zobraziť náhľad na jednotlivé zápasy počas hracích dní, pričom zaujímavou funkciu je možnosť podporiť tím tzv. „povzbudením“. Následne sa zobrazí celkový počet povzbudení.

iihf-1 iihf-2 iihf-3

Táto informácia pritom nie vždy zodpovedá štatistickému favoritovi zápasu, ale skôr počtu fanúšikov, ktorí majú túto aplikáciu nainštalovanú. Titul tiež umožňuje prezerať najaktuálnejšie spravodajstvo, informácie o konkrétnych tímoch, detailné tabuľky a ďalšie štatistiky. Ak patríte medzi veľkých hokejových fanúšikov, táto aplikácia vám počas majstrovstiev sveta prinesie všetky informácie, ktoré budete potrebovať.

eVysledky

Aplikácia eVysledky čerpá informácie zo stránky evysledky.com a je jednou z najkomplexnejších aplikácií so športovými výsledkami na trhu. Počas svojej existencie sa aplikácia postupne zlepšovala a v súčasnosti je tým najlepším vo svojej kategórii. Počas MS vás budú zaujímať najmä výsledky z hokejových zápasov, ktoré môžete jednoducho vyfiltrovať podľa hlavného menu. Pri každom zápase si môžete nechať zobraziť kurzy zo stávkových kancelárií a mať tak prehľad o tom, kto je v zápase papierový favorit. Veľmi užitočná funkcia sa skrýva v možnosti označiť si obľúbené zápasy.

evysledky-7 evysledky-6 evysledky-5

Následne môžete dostávať push notifikácie informujúce o priebehu zápasu a mať tak k dispozícii informácie z prvej ruky aj vtedy, keď nemôžete sledovať zápas v televízii. Ak si ale na to čas nájdete, tak vám aplikácia pri každom zápase povie aj to, na akom kanáli bude vysielaný priamy prenos z daného podujatia. Mimo obdobia MS môžete aplikáciu využívať na sledovanie výsledkov zo všetkých ďalších športov, čo je rozdiel oproti titulu IIHG, ktorý je zväčša užitočný iba počas konania veľkých hokejových podujatí.

Ako sledovať hokej v priamom prenose na svojom Androide

Pre mobilné zariadenia je tiež k dispozícii niekoľko riešení, ktoré vám umožnia sledovať priamy prenos zo zápasov aj na obrazovkách vašich mobilných zariadení. Najjednoduchším spôsobom je ale sledovanie priameho prenosu zápasov na RTVS prostredníctvom live vysielania na stránke televízie. Tu môžete jednoducho sledovať všetky zápasy, ktoré bude televízia vysielať. Ako každý rok, aj tento rok pôjde o desiatky zápasov, a tak vám neunikne nič dôležité z diania v Prahe a Ostrave. K dispozícii bude tiež možnosť sledovať vysielanie v HD kvalite aj na mobilnom zariadení.

Ďalšou alternatívou je známa služba Antik TV Go. Aj tu môžete sledovať RTVS prostredníctvom mobilného zariadenia úplne zadarmo, no budete k tomu potrebovať špeciálny prehrávač. Prehrávanie je kompatibilné aj s obľúbeným prehrávačom MX Player, čo je veľká výhoda. V základnom balíčku môžete zadarmo sledovať niektoré slovenské kanály vrátane RTVS, no pri pravidelnom predplatnom môžete získať prístup k sledovaniu až 50 rôznych staníc priamo vo svojom smartfóne či tablete. Počas MS by ste si však mali vystačiť aj so základným balíčkom.

Ďalšou zaujímavou alternatívou je aj služba spusti.net, ktorá ponúka bezplatné streamovanie slovenských a českých kanálov. Ako ste ale mohli predpokladať, takéto streamovanie nie je vždy bezchybné a často sa stane, že niektoré kanály nefungujú. Na druhej strane ide o jednu z mála podobných služieb, ktoré fungujú už dlhšie a vývojári sa stále snažia ponúknuť čo najlepší stream s čo najmenším množstvom výpadkov. V obchode Play je k dispozícii aj aplikácia pre Android, no tá iba odkazuje na internetovú stránku služby. Pre správne použitie budete potrebovať schopný prehrávač, ideálne MX Player alebo VLC Player, no niektoré streamy je možné prehrávať aj v mobilných prehliadačoch.

Medzi ďalšie nástroje, pomocou ktorých si môžete užiť hokej aj na vašom smartfóne alebo tablete, sú mobilné televízie od slovenských operátorov. Tie sú zväčša súčasťou predplatených balíčkov spolu s inými službami, a tak je toto riešenie vhodné skôr pre tých užívateľov, ktorí už nejaké služby od operátorov používajú. Samozrejme, tieto služby už nie sú k dispozícii zadarmo, no ich výhodou je väčšia stabilita oproti niektorým vyššie spomenutým riešeniam, ktoré sú k dispozícii zadarmo.

Verzia: 3.5.32.4-release
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.5.32.4-release
Aktuálna cena: Zdarma

Verzia: 1.1.7
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.1.7
Aktuálna cena: Zdarma

Ak si teda do začiatku majstrovstiev vybavíte svoje smartfóny a tablety niektorými z týchto aplikácií, o celkovom priebehu by ste mali mať pomerne dobrý prehľad. Samozrejme, v článku sme neuviedli všetky dostupné tituly, ktoré sú počas šampionátu užitočné. Preto nám môžte dať v diskusii vedieť, aké ďalšie aplikácie používate vy na sledovanie majstrovstiev sveta v hokeji.

30.4.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+