MojAndroid

Zdá sa, že dnes je už všetko možné. Technologické spoločnosti vládnu svetu a každý deň čítame správy o tom, akú novú firmu kúpil Google či Facebook. Giganti takýmto spôsobom rozširujú svoje obzory a skupujú mladé firmy, ktoré majú potenciál presadiť sa vo svojom obore. Niekedy však nie je celkom zrejmé, ako sa investori rozhodujú, do čoho sa oplatí investovať. Výsledkom je, že aplikácia, ktorá dokáže poslať správu s jediným konkrétnym slovom, obdrží dotáciu vo výške 1 milión dolárov. Tá aplikácia bola naprogramovaná za osem hodín.

Aplikácia Yo vznikla ako jednoduchý spôsob dorozumievania sa medzi CEO spoločnosti Mobli a jeho asistentkou. Moshe Hogeg chcel jednoduchú aplikáciu s jedným tlačidlom, po stlačení ktorého by jeho asistentka obdržala upozornenie, že sa má dostaviť do jeho kancelárie. Poveril preto programátora zo svojej firmy Ora Arbela, aby takúto aplikáciu vytvoril, a tak vznikla Yo. Tá funguje na jednoduchom princípe – pridáte si do zoznamu kontakty priateľov, ktorí majú tiež nainštalovanú túto aplikáciu a jednoduchým kliknutím na meno kontaktu mu odošlete správe s textom “Yo”. Nič viac a nič menej. Aplikácia sa síce dostala do App Store, no nijako zvlášť nezaujala. To sa ale zmenilo, keď Financial Times o nej napísal článok, v ktorom sa spomínalo, že Yo získala od investorov dotáciu vo výške 1 milión dolárov. Táto správa rýchlo obletela svet a mnohé osobnosti na sociálnych sieťach zdieľali svoje názory na túto zarážajúcu skutočnosť.

yo-twitter

Samotný vývojár však nerozumie vlne nevôle, ktorá sa zniesla na jeho nový výtvor. Podľa neho má Yo väčší potenciál, ako si ľudia myslia. Užívatelia si napríklad môžu pridať do zoznamu kontaktov “WorldCup” a dostanú upozornenie vždy, keď padne gól na majstrovstvách sveta vo futbale. Iné využitie napríklad vidí v tom, že webové stránky by mohli mať naimplementovanú funkciu Yo, ktorá by čitateľov upozornila vždy, keď je publikovaný nový článok. Podľa Arbela niekto využíva aplikáciu aj tak, že posiela “Yo” svojej priateľke, aby jej ukázal, že na ňu myslí. Vývojár dodal, že ak si myslíte, že ide iba o aplikáciu, ktorá hovorí “Yo”, tak ste na omyle.

yo1 yo2

Nič to však nemení na tom, že originálna verzia tejto aplikácie bola naprogramovaná za jeden deň a všetko, čo robí, je “Yo”. Napriek tomu v nej ale vidia investori akýsi skrytý potenciál a neváhajú vložiť milión dolárov do projektu, ktorý vznikol ako pomôcka na ohlásenie asistentky. Tak či onak, úspech tejto aplikácie neostal nepovšimnutý a k dispozícii je už aj množstvo napodobenín. Niektoré sú ale naozaj podarené a včera sme vám priniesli informáciu o aplikácii Hodor, ktorá funguje rovnako ako Yo, no hovorí iba “Hodor”. Ktovie, koľko miliónov je hodná táto aplikácia…

Verzia: 1.6.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.6.1
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: mashable

3.7.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+