MojAndroid

Samsung na svojich smartfónoch Galaxy ponúka pre prehrávanie hudby v pamäti zariadenia vlastné softvérové riešenie v podobe aplikácie Samsung Music. Tá sa dá na nich už niekoľko rokov nainštalovať a aktualizovať aj z obchodu Google Play. Podľa serveru SamMobile teraz dostáva aktualizáciu, ktorá jej prináša podporu novej verzie systému Android 10 a hlavne platformy Android Auto.

Samsung Music Android Auto

Ovládanie hudby v smartfóne cez multimediálny systém automobilu

Samsung nevysvetlil, čo konkrétne znamená podpora pre Android 10, pretože podľa tvrdení serveru SamMobile fungovala aplikácia na tejto verzii systému aj predtým. Podpora pre Android Auto je ale zásadná vec, pretože doteraz túto platformu podporuje len veľmi málo hudobných aplikácií alebo služieb typu Spotify. Vďaka podpore tak môžete ovládať hudbu v smartfóne cez multimediálny systém vášho automobilu. Na jeho displeji sa zobrazí jednoduché ovládanie Samsung Music s položkami ako Štart, Stop, Ďalšia alebo Predošlá skladba. Nechýba ani zobrazenie pesničiek v playliste.

Novú funkciu určite využite

Nová funkcia prichádza vo verzii Samsung Music 16.2.20.19. Nájdete ju buď v obchode Google Play alebo Galaxy Store. Prípadne si ju môžete nainštalovať manuálne. Pokiaľ ju využívate a vlastníte aj automobil s podporou Android Auto, tak novú funkciu určite využite. Už len kvôli vlastnej bezpečnosti pri šoférovaní. Zároveň sa tým vyhnete mastnej pokute, ktorá podľa novej vyhlášky hrozí za používanie mobilu ale aj externej navigácie za volantom.

Verzia: 16.2.10.10
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 16.2.10.10
Aktuálna cena: Zdarma
Náš tip
Samsung predstavil Star Wars edíciu Galaxy Note 10+ a slúchadiel Galaxy Buds
21.11.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+