MojAndroid

Systém Android 10, ktorého stabilná verzia je tu už dva mesiace, priniesol viacero zmien v rámci najrozšírenejšej mobilnej platformy. Jednou z nich je aj to, že platforma Android Auto pre automobily je teraz súčasťou novej verzie systému. Tým odpadla potreba samostatnej aplikácie pre spojenie s vozidlom podporujúcim túto technológiu. Bohužiaľ sa tým nedá spustiť Android Auto priamo v smartfóne. Tento problém teraz spoločnosť Google napráva novou aplikáciou. Informáciu priniesol server TheVerge.

Aplikácia je odkazom na systémovú funkciu

Väčšine používateľom využívajúcim smartfón s verziou systému Android 10 začalo prekážať, že si v ňom nemôžu spustiť Android Auto bez nutnosti pripojenia k automobilu s jeho podporou. Google bol preto nútený zareagovať a vydáva samostatnú aplikáciu Android Auto for Phone Screens. Tá aktivuje rozhranie Android Auto, ktoré je súčasťou novej verzie systému, aj bez pripojenia k automobilu. V podstate slúži len ako odkaz alebo skratka k systémovej funkcii.

Zatiaľ len na vybraných trhoch

Aplikácia Android Auto for Phone Screens je už síce v obchode Google Play, ale zatiaľ nie je dostupná na všetkých trhoch. Je možné ju ale stiahnuť a nainštalovať manuálne z tohto linku. Ďalším riešením, ako spustiť Android Auto samostatne v systéme Android 10, je podľa serveru AndroidPolice alternatívny launcher. Napríklad Nova Launcher alebo Activity Manager dokážu vytvoriť na ploche skratky k systémovým funkciám vrátane Android Auto.

Verzia: 1.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.1
Aktuálna cena: Zdarma
Náš tip
Android Auto: Infotainment systém budúcnosti | RECENZIA + NÁVOD

 

 

7.11.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+