MojAndroid

Vlastný mobil či tablet a prístup na internet má dnes už obrovské množstvo detí – a s tým súvisí aj ich voľný pohyb po internete. Hneď na začiatok treba povedať, že deti už ani zďaleka nie sú v oblasti smartfónov, tabletov, či celkove internetu nováčikmi a často vedia narábať s elektronikou oveľa šikovnejšie ako ich rodičia. To okrem obdivných rečí od postarších známych prináša aj kopec komplikovaných situácií. Úprimne povedané, v dnešnej dobe musíte byť o krok vpredu, pred deťmi.

Tento článok vznikol v spolupráci s ESETom

ESET_Bezpecnost_deti_10

Spoločnosť ESET prináša v tomto zmysle aplikáciu ESET Parental Control v beta verzii. Tá môže pomôcť zmierniť stres rodičov. Aplikáciu nainštaluje rodič na svojom zariadení a tiež na zariadení svojho dieťaťa a pomocou nej už dokáže monitorovať pohyb svojej ratolesti na internete. V profile dieťaťa nastavíte jeho vek, od ktorého sa tiež odvíja obsah, ktorý mu môžete umožniť pozerať. K základným funkcionalitám ESET Parental Control patrí totiž Aplikačný ochranca, ktorý práve na základe veku posúdi vhodnosť appky, o ktorú má dieťa záujem.

ESET_Bezpecnost_deti_4

Ak majú deti v rukách mobilné zariadenie, často sa od neho nedokážu odtrhnúť. Dobu hrania môžete  teda podľa úvahy obmedziť Časovým limitom v aplikácii. Ďalšou funkcionalitou je Webový ochranca, ktorý porovnáva a blokuje webové stránky na základe databáz, čím chráni pred internetovými hrozbami. Aby však spomínané veci nevyzneli doslova ako diktát, dieťa môže vďaka appke zakaždým odoslať rodičom správu s tým, že by chcelo ešte nejaký čas na hranie, alebo vysvetlí, že na danú stránku potrebuje zájsť z takých a takých dôvodov… nuž a rodič mu to môže zo svojej strany appky povoliť. V prípade potreby (a zapnutia GPS) vás appka dokonca dokáže informovať o polohe vášho dieťaťa.

ESET_infografika_A

ESET_infografika_BESET_infografika_D

ESET_infografika_C

Verzia: 1.8.12.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.8.12.0
Aktuálna cena: Zdarma

Aplikácia má priateľský dizajn, zákazy a príkazy v nej teda nevyznievajú “strašidelne”, ale skôr ako dobre mienené rady. Aplikácia je skrátka nástroj, ktorý vám môže pomôcť zistiť, koľko času trávia vaše deti na internete, aké stránky navštevujú, alebo ako dlho sa venujú sociálnym sieťam či hrám. Čas strávený s technikou by mal byť totiž tiež vyvážený ozajstným ľudským kontaktom.

O aplikácii, ako aj o ochrane detí na internete sa viac dočítate TU.

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+