MojAndroid

Google pri predstavení developerskej verzie systému Android L uviedol informácie aj o tom, že pripravuje projekt s názvom Android for Work. Ten mal za úlohu priniesť do prostredia systému Android pracovné verzie aplikácií a oddeliť tak súkromný obsah služieb Google od toho firemného. Vo februári bol projekt oficiálne spustený, pričom v základe boli jeho funkcie dostupné pre zariadenia so systémom Android Lollipop, keďže do tohto systému je Android for Work primárne zabudovaný. Teraz Google predstavil vlastnú aplikáciu, ktorá prináša tieto funkcie aj na všetky ostatné zariadenia so staršou verziou systému Android.

androidforworkscreenshots-630x370

Aplikácia tak prináša funkcie a aplikácie známe z klasického Androidu, no tentokrát sú určené práve pre komunikáciu a prácu vo firme. Dáta vrámci tejto aplikácie budú odčlenené od tých súkromných, vďaka čomu by mala byť dosiahnutá väčšia úroveň pohodlia pri používaní jednotlivých služieb od Google. Druhou dôležitou stránkou je aj zvýšená úroveň zabezpečenia, ktorú tieto aplikácie ponúkajú a ktorá je pre komunikáciu v podnikovej sfére veľmi dôležitá.

Ak používate zariadenie so systémom Android Lollipop, táto správa pre vás nebude veľmi dôležitá, keďže funkcie Android for Work môžete používať už teraz. Ak ale používate zariadenie so starším systémom vo verzii 4.0 – 4.4, od teraz môžete používať všetky tieto funkcie aj vy. Stačí, keď si stiahnete oficiálnu aplikáciu z obchodu Play, pričom k tomu môžete využiť aj náš widget pod článkom.

Zdroj: Android and Me

16.4.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+