MojAndroid

Medzi mnohými novinkami, ktoré dnes Google predstavil na Google I/O 2014, bol aj Android for Work. Ten zvýši bezpečnosť osobných zariadení používaných pri práci a opačne, pracovné aplikácie ostanú bezpečné na súkromnom zariadení.

Technológia umožňuje používať jedno zariadenie pre osobné aj pracovné potreby, pričom by nemalo dochádzať k miešaniu informácií. Nové APIs budú dostupné v najnovšom Androide L, pričom Google sa zaviazal, že túto funkcionalitu prinesie aj na staršie zariadenia s Androidom 4.0 Ice Cream Sandwich a vyšším.

Android for Work je odvodený od systému Knox z dielní Samsungu. Spoločnosť Google uviedla, že Samsung prispel svojou prácou na systéme Knox v prospech Android for Work, čo znamená, že vývojári nebudú musieť upravovať už existujúce aplikácie. Novú  funkciu prinesú do svojich zariadení spoločnosti ako Sony, LG, Motorola a HTC.

Okrem toho predstavila spoločnosť aj Google Drive for Work, v rámci čoho ponúka firmám neobmedzené cloudové úložisko iba za 10$ mesačne.

Zdroj: androidcentral

25.6.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+