MojAndroid

Hoci drvivá väčšina aktuálne najvýkonnejších Android smartfónov súčasnosti disponuje čipsetom Snapdragon 865, stále sú v benchmarkových aplikáciách badateľné nejaké tie rozdiely v celkovom počte získaných bodov. Tieto smartfóny sú tými najvýkonnejšími v AnTuTu Benchmark za uplynulý mesiac júl.

V AnTuTu jasne dominujú čínski výrobcovia

Zariadenia, o ktorých budeme teraz hovoriť, môžu mať hneď niekoľko pamäťových, respektíve výkonnostných variácií. My spomenieme tie, ktoré samozrejme získali najvyšší počet bodov. Úplné prvenstvo získalo OPPO Find X2 Pro.

Konkrétne má skutočne úctyhodných 613 048 bodov. Obrázok ďalej odhaľuje aj druhé miesto, ktoré patrí tomu istému zariadeniu, avšak bez prídavku “Pro”. Jeho skóre činí 606 490 bodov. Do top trojky patrí aj Redmi K30 Pro, ktoré spolu so Xiaomi Mi 10 Pro na štvrtom mieste len jemne presahuje čarovnú hranicu 600 000 bodov.

antutu benchmark top najvýkonnejšie smartfóny za júl 2020

Skvelé piate miesto získal telefón iQOO Ace2. Za ním nasledujú aj ďalší giganti, ako OPPO Ace2, vivo X50 Pro+, realme X50 Pro, Meizu 17 Pro a iQOO 3. Všetky podrobnejšie informácie ohľadom testovaných pamäťových variantov a údaje o celkovom počte bodov môžete vidieť na vyššie uvedenom obrázku.

12 GB RAM a najlepší procesor sú základom k dobrému výkonu

Zaujímavým zistením je, že viac osem z desiatich zariadení disponuje hneď 12 GB RAM. Takú operačnú pamäť nemajú ani niektoré klasické, domáce počítače. Budúcnosť vývoja rebríčka v AnTuTu Benchmark je jasná.

Xiaomi Mi 10
Smartfón na obrázku: Xiaomi Mi 10

Už v budúcom mesiaci pravdepodobne uvidíme prvé modely s nasadeným Snapdragonom 865+, ktorý tieto bodové hodnoty ešte o nejaký ten kus navýši. Informácie o týchto výsledkoch jednotlivých smartfónov vydáva samotné AnTuTu, no informoval internetový portál GSMarena o tom informoval prostredníctvom článku.

Výsledky z AnTuTu netreba brať veľmi vážne

Nuž, výsledok v benchmarkových aplikáciách je častokrát omnoho menej podstatný, ako samotná odladenosť systému a používanie mobilného telefónu v praxi. AnTuTu Benchmark treba brať ako orientačné, číselné vyhodnotenie výkonu zariadenia.

Samotná používateľská skúsenosť však môže byť trochu iná. Na druhú stranu od smartfónov, ktoré v AnTuTu dosiahnu tak vysoké hodnoty, nie je možné očakávať absenciu výkonu pre náročné hry. Nehovoriac ešte o prakticky každodenných aktivitách.

Náš tip
Xiaomi Mi 10 Ultra vs. Samsung Galaxy Note 20 Ultra vs. Sony Xperia 1 II: Porovnanie letných vlajkových lodí
13.8.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+