MojAndroid

Súčasťou nášho webu je aj špecializované Android fórum, kde môžete klásť vaše otázky a riešiť problémy s vašimi Android zariadeniami s komunitou ľudí, ktorí sa zaujímajú o mobilné technológie ako také. Nie vždy sa ale nájde niekto, kto by vám dokázal pomôcť, a tak sme sa rozhodli, že vám pravidelne budeme pomáhať s riešením vašich problémov. Dnes sme sa rozhodli pomôcť používateľovi s prezývkou palo1, ktorý chce poradiť s výberom toho správneho smartfónu.

Používateľ palo1 sa pýta:

Zdravím všetkých “fóristov”. Už dlhšiu dobu zháňam nejaký android smartfón s konkrétnymi špecifikáciami, ale zatiaľ sa nejak nedarí. Začínam si pomaly myslieť že také zariadenie ani neexistuje. Skúste poradiť prosím. Značka model farba nerozhoduje. Podmienky sú nasledovné:

 • Dual Sim, Dual active (DSDA),
 • obidva sloty SIM musia podporovať 3G/4G (nie naraz, ale musí byť možnosť voľby),
 • samostatný slot na SD kartu (slot na SIM nesmie byť zdieľaný s pamäťovkou),
 • podpora bežných LTE frekvencií u nás a v USA,
 • display od 4 do 5,5″,
 • aspoň 8 Mpix foťák,
 • príjmač pre GPS+GLONASS,
 • Android 5.1 a vyššie,
 • 3 a viac GB RAM,
 • 32 a viac GB internal storage,
 • WiFi, možnosť HotSpot-u,
 • Bluetooth + IR,
 • relatívne “normálna” výdrž batérie,
 • ostatné je podružné.

Skúšal som napríklad ZenFone2, aj by bolo OK len bohužiaľ slot pre 2. SIM je trvale 2G a to je nanič. Huawei, Honor, Xiaomi má zdielaný slot pre 2. SIM s pamäťovkou. Xiaomi ma blbé LTE frekvencie. Lenovo nie je dual active…Vďaka za každú radu.

Odpoveď od Stano36:

Kritéria na výber svojho smartfónu nie sú až tak náročné ale skĺbiť všetko dokopy bude problém. Je to cítiť aj z tvojho dodatku existuje to vôbec? Po dlhom hľadaní by som povedal že nie , ale… Poradil by som zariadenia Huawei P9 alebo Honor 8, sú najbližšie tvojim požiadavkám až na ten slot na SD kartu. Problém s SD kartou by sa ale dal odstrániť a použiť druhý slot na kombinovanú microSD kartu, kde by bol nalepený čip zo SIM karty. Troškou zručnosti sa to určite dá spraviť.

Dual SIM SD karta

Odpovedá Ondrej z MôjAndroid.sk:

Ako spomínal Stano, tie parametre samé o sebe nie sú problémom, ale problémom je dostať ich v jednom zariadení. Podľa mňa by sa takéto zariadenie dalo nájsť niekde v Číne, no za jeho kvalitu by sme neručili. Jediný vhodný adept je podľa nás Moto G4 Plus v niektorej z vyšších konfigurácií – u nás sa oficiálne predáva len 16 GB ROM / 2 GB RAM model, no existuje aj model s 3 či 4 GM RAM a 32/64 GB úložiskom. Ten ponúka aj dva sloty na SIM karty, aj slot na microSD a spĺňa aj väčšinu tvojich požiadaviek. Ak ti ale nevyhovuje, tak budeš musieť zrejme len počkať alebo hľadať menej známe značky a ich modely.

Náš tip
AndroidForum.sk: Problém po zbabranej výmene batérie v servise #27

Nezabudnite! Ak máte nejaký problém s vašim mobilným zariadením, napíšte na www.AndroidForum.sk a my, alebo Android komunita, ktorá naše fórum pravidelne navštevuje, vám pomôže. Pokiaľ ste v mobilných technológiách zbehlí, môžete na našom fóre poradiť iným používateľom. Však viete, ako to býva – ako sa do hory volá, tak sa z nej aj ozýva. Možno aj vy raz budete potrebovať pomoc a nájde sa niekto ochotný, kto vám poradí!

22.1.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+