MojAndroid

Nie je veľa smartfónov, ktoré v minulosti spravili takú dieru do sveta ako Moto G. Úplne prvá generácia telefónu sa stala synonymom pre kvalitné dostupné smartfóny, ktorých sa neskôr začalo na trhu objavovať veľké množstvo. Iba málo z nich ale skutočne konkurovali modelu Moto G, ktorý robil kompromisy na tých správnych miestach, no zároveň ponúkal fantastický používateľský zážitok. Už štvrtá generácia telefónu znovu posúva celý koncept trochu ďalej. V tomto prípade už nejde o jedno z najdostupnejších zariadení na trhu. Skôr už ide o vyššiu strednú triedu, ktorá dokáže uspokojiť požiadavky aj tých najnáročnejších používateľov. Moto G4 Plus je ale stelesnením toho najlepšieho, čo môžete v tejto cenovej kategórii kúpiť.

Moto G4 Plus

Android 6.0.1 Marshmallow5,5"
Snapdragon 6171920 x 1080 pixelov
2/3/4 GB16 MP
16/32/64 GB1080p @ 30FPS

Balenie – nutný základ

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Už sme si mohli zvyknúť, že zariadenia Moto G v balení ponúkajú iba to najnutnejšie, čo potrebujete. Nie je dokonca výnimočné ani to, že tu nenájdete nabíjací adaptér. V prípade modelu Moto G4 Plus je to už o čosi lepšie a okrem potrebnej dokumentácie a samotného telefónu sme v balení našli aj Turbo nabíjačku s microUSB káblom. Nabíjačka s výstupom 1,6 A nabije novinku od Lenova skutočne rýchlo a pribalenie takéhoto špeciálneho príslušenstva chválime. Slúchadlá tu síce chýbali, no to je už tradičný ťah výrobcov v snahe ušetriť čo najviac. Mnohí používatelia s tým problém mať určite nebudú.

Konštrukcia a dizajn – všedný, ale praktický

Moto G4 Plus sa chce v mnohých smeroch podobať na súčasné vlajkové lode. Okrem používateľského zážitku to chce dosiahnuť aj väčším, 5,5″ displejom, od ktorého sa odvíjajú celkové rozmery zariadenia. Tie sú na úrovni 153 x 76,6 x 9,8 mm s hmotnosťou 155 gramov. Vďaka tomu nejde o malé zariadenie, no v ruke sa drží veľmi dobre. Hoci už nemáme dočinenia s ikonicky zahnutou zadnou stranou, predsa len tu nájdeme zahnutie pri hranách, vďaka ktorému budete mať pocit, že telefón je výrazne tenší ako v skutočnosti.

Moto G4 Plus Recenzia-5_výsledok

Samozrejme, v tejto cenovej kategórii nie je prekvapenie, že konštrukcia telefónu je vyrobená z veľkej časti z plastov. Celá predná strana je ale pokrytá jedným kusom odolného skla Gorilla Glass 3, čo veľmi chválime. Nájdeme tu skener odtlačkov prstov spolu so štrbinkou mikrofónu pod displejom a mriežku reproduktoru a prednú kameru nad displejom. Rámik okolo displeja nie je vôbec široký a telo telefónu zbytočne nezväčšuje.

Moto G4 Plus Recenzia-6_výsledok

Hrany telefónu sú tiež plastové a v našom prípade majú tmavšiu šedú farbu, kým zadný kryt je čierny. Napravo nájdeme tlačidlo napájania s príjemným vrúbkovaním, vďaka čomu je jednoducho odlíšiteľné od dvojtlačidla hlasitosti. Ľavá strana je úplne prázdná, hore nájdeme 3,5mm jack pre slúchadlá a dole sa nachádza microUSB port.

Určite ste si všimli, že po stranách nenájdete zásuvky na karty. Tie sa nachádzajú za odoberateľným zadným krytom spolu so vstavanou batériou. Nájdete tu dva sloty na microSIM karty, pričom v oboch sme už našli redukciu z nanoSIM karty. To nás veľmi príjemne prekvapilo. Okrem toho sa tu nachádza aj slot na microSD pamäťovú kartu, pomocou ktorej môžete rozšíriť predinštalovanú pamäť.

Moto G4 Plus Recenzia-7_výsledok

Po nasadení zadného krytu sa naskytne pohľad na veľmi elegantné zariadenie. Všetky dôležité prvky sú umiestnené v hornej časti zariadenia. V jednom elemente sú umiestnené senzory pre laserové zaostrovanie, šošovka fotoaparátu a aj duálny dvojtónový LED blesk. Ešte vyššie vľavo sa nachádza štrbinka pre ďalší mikrofón a nižšie v strede sa nachádza známa priehlbina s logom Moto, kde veľmi dobre zapadne prst pri telefonovaní.

Celkovo je tak Moto G4 Plus akýmsi skĺbením kvalít, ktoré v minulosti ponúkali spoločnosti Motorola a Lenovo. V tomto prípade vidíme viac čŕt z predchádzajúcich modelov Moto a funkčnosť a jednoduchú eleganciu, ktorou sa vyznačujú modely spoločnosti Lenovo. Napriek pomerne dramatickým zmenám telefón dobre padne do ruky. Zadný kryt nezachytáva odtlačky, no raz za niekoľko dní je potrebné ho očistiť od mastnôt. Má totiž matný povrch s jemnou textúrou, ktorá postupne zachytáva tieto nečistoty.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

26.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+