MojAndroid

Súčasťou nášho webu je aj špecializované Android fórum, kde môžete klásť vaše otázky a riešiť problémy s vašimi Android zariadeniami s komunitou ľudí, ktorí sa zaujímajú o mobilné technológie ako také. Nie vždy sa ale nájde niekto, kto by vám dokázal pomôcť, a tak sme sa rozhodli, že vám pravidelne budeme pomáhať s riešením vašich problémov. Dnes sme sa rozhodli pomôcť používateľovi s prezývkou danusko83, ktorý má problém so svojim smartfónom po výmene batérie.

Používateľ danusko83 sa pýta:

Zdravím, viete mi poradiť kde je na SK nejaký autorizovaný servis pre HUAWEI HONOR telefóny? Jedná sa mi o to, že mám telefón Honor 4c. Ešte tak slabý rok v záruke. Dal som si do mobilshopu vymeniť batériu nakoľko pôvodná už mala slabú výdrž. Chlapec neviem čo robil, ale baterka mu buchla a zhorela a po nahodení novej telefón nefunguje. Skúšal som aj druhú novú batériu ale to isté. Dám ho na nabíjačku, tel sa zapne naskočí a vypíše hlášku, že batéria je vybitá a telefón sa o 30 sekúnd vypne a takto stále dokola. Proste nenabíja.

Odpoveď od Stano36:

Záručný servis robí Britnex- cz.sro ale v tvojom prípade je to už problém. Mobilshop servis sa ti už o tvoje zariadenie postaralo. Reklamovať musíš už jedine tam kde ti to pokazili.

Odpoveď z redakcie MôjAndroid.sk:

Tak ako hovorí Stano, svoje zariadenie už môžeš reklamovať jedine u predajcu. Bola chyba, že si zariadenie vôbec prebral po prvej záručnej oprave ešte pred tým, ako si si ho priamo na mieste skontroloval. Kebyže totižto prídeš na to, že tvoj smartfón nefunguje, už priamo na predajni, tak sú povinní vrátiť ho do pôvodného (fungujúceho) stavu. Navyše by sme sa rozhodne sťažovali vedúcemu pracoviska, nakoľko nie je možné, aby ti počas záruky zariadenie ešte viac poškodili namiesto toho, aby ti ho opravili.

Náš tip
AndroidForum.sk: Prečo mi nefunguje Bluetooth? #26

Nezabudnite! Ak máte nejaký problém s vašim mobilným zariadením, napíšte na www.AndroidForum.sk a my, alebo Android komunita, ktorá naše fórum pravidelne navštevuje, vám pomôže. Pokiaľ ste v mobilných technológiách zbehlí, môžete na našom fóre poradiť iným používateľom. Však viete, ako to býva – ako sa do hory volá, tak sa z nej aj ozýva. Možno aj vy raz budete potrebovať pomoc a nájde sa niekto ochotný, kto vám poradí!

15.1.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+