MojAndroid

Ak máte skúsenosti s operačným systémom iOS, určite poznáte funkciu automatickej archivácie dát v aplikáciách, ktorá dokáže ušetriť veľké množstvo dát. Vývojári už pracujú na podobnej funkcii pre operačný systém Android. Bližšie informácie o novinke zverejnil portál TechRadar.

Automatické zálohovanie údajov pre Android

Na vývoji automatickej archivácie údajov sa už pracuje, no vývojári samotných aplikácií si budú musieť túto funkciu pridať manuálne. Novinku pravdepodobne nájdete v nastaveniach aplikácie, no podľa zverejnených informácií sa funkcia zobrazí používateľovi v okne hneď po spustení inštalácie.

Automatická archivácia dát v aplikácii Android
Automatická archivácia dát v aplikácii | Zdroj: TechRadar.com

Google funkciu pripravuje primárne pre dôležité aplikácie, ktoré väčšina používa na každodennej báze.

Všetky zálohované údaje sa uložia aj v prípade, že potrebujete uvoľniť v zariadení úložný priestor a niektoré z nich odinštalujete. Po opätovnom stiahnutí z obchodu Google Play, by mali byť všetky údaje obnovené.

Automatické zálhovanie údajov - ikona Android
Automatické zálhovanie údajov – ikona | Zdroj: TechRadar.com

Apple túto funkciu predstavil už pred niekoľkými rokmi, pri vydaní aktualizácie systému na iOS 11. Po jej vydaní sa však niektorí používatelia na novinku sťažovali a nevyhovovala im.

Podobne na tom je aj funkcia, ktorá automaticky odinštaluje málo používané aplikácie pri nedostatku úložného priestoru. Príchod tejto funkcie je skvelou príležitosťou pre používateľov, ktorí majú problém s nedostatkom úložného priestoru.

Náš tip
Xiaomi Smart Band 7 s NFC prichádza na Slovensko

13.4.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+