MojAndroid

Už je to takmer rok od úspešného predstavenia Chromecastu, ktorý priniesol do starších televízorov nové funkcie. Zariadenie aj medzi silnou konkurenciou obstálo veľmi solídne práve vďaka prepracovanému používateľskému prostrediu, podpore mnohých aplikácií a vlastnému ovládaču. Internetový portál AndroidPolice zverejnil novinky, ktoré ešte viac zjednodušia používateľom ovládanie všetkých podobných televíznych zariadení.

Používanie zariadení s Android TV bude ešte jednoduchšie

Pozeranie televíznych šou, filmov a videí bude vďaka novej vymoženosti inštalovania aplikácií priamo do streamovacieho zariadenia omnoho jednoduchšie. Obchod Google Play po novom podporuje inštaláciu aplikácií priamo do zariadenia s podporou Android TV. Profil na platforme Reddit zverejnil príspevok, na ktorom je vidieť novú ponuku pri inštalovaní aplikácií.

Now install Play store apps on Android TV from your phone from AndroidTV

Tento dodatok vás bude informovať o tom či máte danú aplikáciu nainštalovanú na smartfóne alebo na zariadení pripojenom na televízore. Funguje to na podobnom princípe ako Wear OS s Obchodom Play. To znamená, že priamo z obchodu môžete inštalovať aplikácie do zariadenia, ktoré si vyberiete.

Google Chromecast Android TV
Zdroj: MP3.sk

Ďalšou zaujímavosťou je, že ak už máte danú appku nainštalovanú v smartfóne, tak vám Obchod Play pošle link na automatickú inštaláciu do zariadenia Android TV. Spoločnosť Google chce týmto updatom zjednodušiť prístup a používanie týchto pomocných zariadení, ako je napríklad ich vlastný Chromecast.

Novinka zatiaľ nemusí byť dostupná na všetkých smartfónoch. Veríme, že Google postupom času sprístupní tento výber na všetky zariadenia s operačným systémom Android.

Náš tip
Vedci vyvinuli nový typ Wi-Fi, ktorá využíva radiáciu

18.11.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+