MojAndroid

Google Chromecast dostáva po siedmich rokoch na trhu nové, nevídané vylepšenia. Medzi ne patrí napríklad vlastné používateľské prostredie, jednoduchý ovládač a zaujímavá cena.

Nový Chromecast prichádza s nadstavbou Google TV

Prvou zaujímavosťou týkajúcou sa nového zariadenia je jeho systém. Je jasné, že Android TV chýbať nemôže, no v tomto prípade prišiel rad aj na nadstavbu, ktorá nesie názov Google TV.

Podľa portálu blog.google ponúka systém plnú podporu približne 6500 aplikácií, medzi ktoré patrí napríklad Disney+, HBO Max, Netflix, Peacock, france.tv, Rakuten Viki a samozrejme YouTube a YouTube TV. Nechýba ani podpora Asistenta Google.

Nová nadstavba taktiež intuitívne zobrazuje odporúčaný obsah, ktorého prehľadávanie a prepínanie medzi jednotlivými vstupmi môžete realizovať aj pomocou vášho hlasu. Podpora streamovania hier pomocou služby Stadia sa chystá v prvej polovici roku 2021.

Google Chromecast

Ovládač, konečne!

Chromecast sa teraz dočkal aj ďalšieho, veľmi žiadaného prvku, ktorým je ovládač. Ten je pomerne malý a jednoduchý. Na jeho tele sa nachádzajú tlačidlá hlasitosti, úplného stíšenia, tlačidlo domov, tlačidlo návratu a zmeny vstupu, tlačidlo YouTube a tlačidlo Asistenta Google. Všimnúť ste si mohli aj nápis Netflix na jednom z tlačidiel, no viac informácií o tom, prečo sa na ovládači nachádza toto tlačidlo, Google ešte neprezradil.

Čo sa nového Chromecastu týka, ten príde s podporou rozlíšenia 4K pri 60 snímkach za sekundu, s technológiou Dolby Vision a HDMI konektorom na pripojenie k TV. Podľa informácií na portáli theverge.com sa bude predávať v troch farbách, v sivej, ružovej a modrej. Google tieto farby nazval snow, sunrise, a sky. 

Cena nového Chromecastu je 49,99 USD a v Spojených štátoch amerických je dostupný od včera. Predobjednať si ho už môžu zákazníci z Nemecka, Austrálie, Kanady, Francúzska, Írska, Talianska, Španielska a Spojeného kráľovstva.

Google Chromecast

Náš tip
Google Pixel 5 a 4a 5G: Nové Pixely prekvapia cenou a aj slabším výkonom

2.10.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+