MojAndroid

Ochrane osobných údajov sa vo svete technológií dostáva čoraz väčšej pozornosti a na zmenách k lepšiemu pracuje aj spoločnosť Google. Do obchodu Google Play plánuje pridať novú sekciu o bezpečnosti, ktorá vám povie, ako aplikácie využívajú a chránia vaše údaje. O novinke informoval portál Android Authority.

Nová sekcia o bezpečnosti bude v obchode Google Play sprístupnená v apríli 2022

V novej sekcii uvidíte to, ako aplikácie narábajú s vašimi dátami. Budete vedieť, či aplikácia šifruje údaje, aké informácie o vás zhromažďuje a dokonca aj to, či jej zabezpečenie bolo nezávisle testované podľa celosvetových štandardov. Taktiež budete môcť skontrolovať, či aplikácie vymažú vaše údaje po odinštalovaní alebo či aplikácie určené pre deti dodržiavajú pravidlá pravidlá stanovené Googlom.

Google dá vývojárom príležitosť vysvetliť, prečo ich aplikácie potrebujú vaše údaje, už v októbri. Od apríla 2022 to však bude povinné a všetky aplikácie v obchode Play budú musieť uverejniť zásady ochrany osobných údajov. Spoločnosť novú sekciu verejne sprístupní v prvom štvrťroku 2022.

Google sa snaží používateľom pomôcť s výberom dôveryhodných aplikácií

Google chce týmto spôsobom pomôcť používateľom pri výbere aplikácií. Taktiež sa pravdepodobne snaží získať ich dôveru v to, že aplikácie v obchode Play sú bezpečné. Vďaka novej sekcii o bezpečnosti bude pre používateľov ľahšie zistiť, ktoré aplikácie rešpektujú ich súkromie a bezpečnosť. Navyše to môže donútiť vývojárov prehodnotiť to, akým spôsobom narábajú s údajmi. Pochybné zásady ochrany osobných údajov, ktoré budú zrazu verejne ľahko prístupné, môžu totižto poškodiť reputáciu ich aplikácie.

Náš tip
Google uľahčí používateľom iPhonov prechod ku konkurencii. Pracuje na aplikácii „Prechod na Android“

29.7.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+