MojAndroid

Aplikácia „Nástroj na obnovu dát” od spoločnosti Google vám jednoducho pomôže preniesť údaje zo svojho starého smartfónu so systémom Android do nového. Ak však prechádzate zo zariadenia od spoločnosti Apple, buď si musíte preniesť všetky dáta manuálne alebo niektoré z nich nahrať na Google Disk. Google podľa portálu GSMArena momentálne pracuje na riešení, ktoré by malo používateľom iPhonov zjednodušiť prechod na Android.

Nová aplikácia „Prechod na Android“ uľahčí používateľom iPhonov prenos údajov

Vo verzii 1.0.382048734 aplikácie „Nástroj na obnovu údajov” sa objavil kód, ktorý používateľa odkazuje na iOS aplikáciu vytvorenú spoločnosťou Google s názvom „Prechod na Android“. Spoločnosť sa pravdepodobne inšpirovala aplikáciou „Prechod na iOS” od Applu. V aplikácii sa používateľovi zobrazí konkrétne takýto text:

  1. Získajte aplikáciu Prechod na Android z App Store.
  2. Prejdite do nastavení Wi-Fi
  3. Pripojte sa k sieti ^1 a zadajte heslo ^2

Nová aplikácia zo zariadenia údajne prenesie aj nainštalované aplikácie

Ďalšie riadky kódu naznačujú, že pomocou novej aplikácie budú môcť používatelia preniesť viac údajov ako doteraz. Okrem možnosti preniesť SMS správy a kontakty sa spomína aj možnosť prenášať nainštalované aplikácie.

Apple iPhone 12
Apple iPhone 12 | Foto: Redakcia


To, ako Google plánuje preniesť aplikácie z dvoch odlišných systémov alebo ako sa vysporiada s platenými aplikáciami, je zatiaľ otázne. Pravdepodobne však len automaticky stiahne aplikáciu s rovnakým názvom a od rovnakého vývojára z obchodu Google Play. V prípade platených aplikácií však používateľ bude najskôr nútený zakúpiť si ich znova.

Datenwiederherstellungstool
Datenwiederherstellungstool
Developer: Google LLC
Price: Free
  • Datenwiederherstellungstool Screenshot
  • Datenwiederherstellungstool Screenshot
  • Datenwiederherstellungstool Screenshot
  • Datenwiederherstellungstool Screenshot

Náš tip
Jeden z najpredávanejších smartfónov Xiaomi v roku 2020 sa dočkal nadstavby MIUI 12.5

28.7.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+