MojAndroid

Google zverejnil ďalšie zo svojich štatistík o tom, ktorá verzia Androidu sa vo svete používa najčastejšie. Tieto údaje spoločnosť nazbierala za jeden týždeň (končiaci sa 4. májom 2015) zo zariadení, ktoré sa prihlásili do obchodu Play. Najviac nás teší nárast popularity v prípade Androidu 5.0 a 5.1 Lollipop, ktoré získali oproti minulému mesiacu (5,4%) až 9,7% podiel. Kráľom rebríčku je ale stále Android 4.4.x KitKat, ktorý je nainštalovaný na 39,8% zariadení (minulý mesiac 41,4%). Ostatné verzie Androidu sa zmenili len minimálne a presný podiel ich zastúpenia na trhu nájdete v nižšie uvedenej tabuľke.

android-maj-2015

Ako vždy, aj tento mesiac nás zaujíma, akú verziu Androidu máte na svojom zariadení vy. Zahlasujte v nižšie uvedenej ankete.

Akú verziu Androidu máte vo svojom zariadení? [Máj 2015]

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Zdroj: Google

5.5.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+