MojAndroid

Minulý týždeň spoločnosť Google oficiálne predstavila nový operačný systém Android 14, ktorý však bude v stabilnej verzii dostupný až o pár mesiacov. Potešujúce je aspoň to, že jeho beta verzia, ktorá bola dostupná len pre Pixely, je teraz k dispozícii aj pre 9 smartfónov ďalších značiek. Ktoré to sú, prezradil portál GSMArena.

Android 14 sa sprístupňuje čínskym smartfónom

Android 14 by mal priniesť niektoré vizuálne zmeny ako nové pozadia (Emoji a Cinematic Wallpaper) alebo lepšie viditeľné prediktívne gesto Späť. Zlepší sa aj bezpečnosť alebo funkcia zdieľania, ktorá teraz bude navrhovať aplikácie pre zdieľanie inteligentnejším spôsobom. Vylepšením má prejsť aj funkcia vyhľadávanie zariadení Find My Device a nechýba ani podpora AI naprieč celým systémom.

Xiaomi 13
Xiaomi 13 | Zdroj: Tomáš Kanálik

Beta verzia nového systému by mala prísť na vlajkové smartfóny spoločnosti XiaomiXiaomi 13 Pro, Xiaomi 13  a Xiaomi 12T. Zo smartfónov, ktoré sa predávajú na slovenskom trhu dostanú betu ešte  Nothing Phone (1), OnePlus 11 a vivo X90 Pro. Celý zoznam podporovaných smartfónov aj s odkazmi na stiahnutie beta verzie Android 14 nájdete nižšie.

Zoznam modelov s beta verziou Androidu 14:

Náš tip
Český podvodník okradol obeť pomocou kódu zo SIM karty
16.5.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+