MojAndroid

Na príchod Androidu Q sa tešíme čoraz viac. Rovnako sa tešíme aj na nové funkcie, ktoré prinesie. Ak vlastníte bluetooth slúchadlá, určite sa potešíte. Android Q sa s touto novou vlastnosťou dostane bližšie k AirPods od Apple.

Prehľadné informácie o stave nabitia batérie

Operačný systém Android bude natívne podporovať kompletné informácie o stave batérie nielen oboch slúchadiel, ale aj samotnej nabíjacej kolísky. Tiež pribudnú upozornenia o stave batérie pri každom otvorení alebo zatvorení. S informáciou prišiel web Engadget.

slúchadlá Android Q

Informácie o stave batérie bluetooth slúchadiel nie sú vždy viditeľné. To je škoda. Niekedy neviete, ako na tom vaše slúchadlá sú a ako dlho vydržia. Nemajú totiž žiadne indikátory. Táto funkcia sa preto určite hodí. Podobne je to aj s nabíjacími kolískami, aj keď tu je to o trochu lepšie. Väčšina z nich obsahuje LED diódy a na základe nich viete približne, koľko batérie vám v kolíske ešte zostáva a či musíte dobíjať.

Motorola verve buds

Niektoré slúchadlá ponúkajú svoju vlastnú aplikáciu. Napríklad Samsung Galaxy Buds. V nej ihneď vidíte stav batérie slúchadiel, avšak informácia o nabíjacej kolíske tu nie je. Výhodou však môže byť to, že kolísku nabijete bezdrôtovo napríklad pomocou Samsungu Galaxy S10.

Ďalšou šikovnou novinkou je, že budete mať ešte lepší prehľad o vašom príslušenstve s funkciou Fast Pair. Jednoducho budete môcť svoje slúchadlá vyhľadať či už pomocou smartfónu, alebo aj na počítači. Zobrazia sa vám informácie o tom, kde sa slúchadlá nachádzajú, kedy ste ich naposledy použili a ak sú v dosahu, môžete ich dokonca nechať zazvoniť.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+