MojAndroid

Na príchod Androidu Q sa tešíme čoraz viac. Rovnako sa tešíme aj na nové funkcie, ktoré prinesie. Ak vlastníte bluetooth slúchadlá, určite sa potešíte. Android Q sa s touto novou vlastnosťou dostane bližšie k AirPods od Apple.

Prehľadné informácie o stave nabitia batérie

Operačný systém Android bude natívne podporovať kompletné informácie o stave batérie nielen oboch slúchadiel, ale aj samotnej nabíjacej kolísky. Tiež pribudnú upozornenia o stave batérie pri každom otvorení alebo zatvorení. S informáciou prišiel web Engadget.

slúchadlá Android Q

Informácie o stave batérie bluetooth slúchadiel nie sú vždy viditeľné. To je škoda. Niekedy neviete, ako na tom vaše slúchadlá sú a ako dlho vydržia. Nemajú totiž žiadne indikátory. Táto funkcia sa preto určite hodí. Podobne je to aj s nabíjacími kolískami, aj keď tu je to o trochu lepšie. Väčšina z nich obsahuje LED diódy a na základe nich viete približne, koľko batérie vám v kolíske ešte zostáva a či musíte dobíjať.

Motorola verve buds

Niektoré slúchadlá ponúkajú svoju vlastnú aplikáciu. Napríklad Samsung Galaxy Buds. V nej ihneď vidíte stav batérie slúchadiel, avšak informácia o nabíjacej kolíske tu nie je. Výhodou však môže byť to, že kolísku nabijete bezdrôtovo napríklad pomocou Samsungu Galaxy S10.

Ďalšou šikovnou novinkou je, že budete mať ešte lepší prehľad o vašom príslušenstve s funkciou Fast Pair. Jednoducho budete môcť svoje slúchadlá vyhľadať či už pomocou smartfónu, alebo aj na počítači. Zobrazia sa vám informácie o tom, kde sa slúchadlá nachádzajú, kedy ste ich naposledy použili a ak sú v dosahu, môžete ich dokonca nechať zazvoniť.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • Milan

  Samsung a jeho aplikacia galaxy wear a celé pripojenie s galaxy buds tuto funkciu už majú dávno

  • Miro

   Galaxy Buds som testoval už dávnejšie. Pamätám, že stav nabitia konkrétneho slúchadla som v appke videl. Avšak nepamätám si, že by som tam videl aj stav nabitia nabíjacej kolísky. Máš nejaký screenshot? Ďakujem :)

   • Vlado

    je to tak, hodnota batérie pre púzdro tam nie je, len pre slúchadlá. Púzdro ukazuje hodnotu nabitia farbou LED kontrolky

    • Miro

     Ja som napríklad zvedavý či to bude fungovať pre všetky takéto slúchadlá alebo len pre vybrané. Bolo by zaujímavé, keby stav nabitia nabíjacej kolísky Android ukazoval, ale appka od Samsungu nie.

+