MojAndroid

Nie je to tak dávno, čo sa riešil veľký ošiaľ v podobe hádanky od Google. Výsledkom bolo zistenie, kedy a kde sa bude konať veľká konferencia Google I/O 2018. Tu Google zvyčajne predstavuje svoje zaujímavé novinky. A hoci je dátum konferencie 8. – 10. mája 2018, Google uvoľní Android P Developer Preview omnoho skôr. Nejde však o príliš nezvyčajný ťah – spravil to tak už minulý rok s Android O.

Táto domnienka však nie je zatiaľ oficiálna. Pochádza od známeho leakstera Evana Blassa (@evleaks). Ten vraví, že podľa jeho informácií sa Android P uvoľní pre developerov už v polovici marca. Zatiaľ nie je jasné, koľko verzií Google uvoľní do oficiálneho predstavenia, no pre zaujímavosť, minulé roky ich bolo do päť. Prvá verzia Android P pre developerov by mala byť dostupná len na zariadeniach Google Pixel a Pixel 2. Ďalšie budú pribúdať spolu s novými verziami.

Zatiaľ vieme, že Android P má podporovať výrezy v displeji, aké sú aktuálne v Asus ZenFone 5, a ktoré veľmi dobre poznáme z iPhone X.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+