MojAndroid

Google I/O je najväčšia konferencia ohľadom softvéru a produktov spoločnosti Google. Po celom svete ju navyše v priamom prenose sledujú tisícky ľudí a aj my sa vám vždy snažíme sprostredkovať množstvo článkov na kľúčové témy, ktorým sa Google na prezentácii venuje. Google už minulý týždeň priniesol prvé indície ohľadom konferencie a v súčastnosti už vieme dátum konania. Bude to 8. – 10. mája 2018 v Google Amphitheatre.

Keďže Google sa vždy rád hrá s priaznivcami konferencie, na Twitter pridal indíciu v podobe kódu v dvojkovej sústave. Ten odhalil URL google.com/io, kde je odkaz na lokalitu v Google Street View. A vtedy začína zábava v podobe puzzle detektívky. V miestnosti hľadáte rôzne indície, ktoré vám musia vyústiť do kľúčového slova.

Pointou je, že pri niektorých predmetoch sa vám zobrazí možnosť náhľadu v podobe oka. Vtedy si viete lepšie prezrieť predmet a popremýšľať. Prechod do ďalšej miestnosti zase vždy tvoria dvere, ktoré sú však zavreté a zobrazia vám ikonu zámku. Po jej rozkliknutí dostanete otázku a z predošlých indícií musíte vytvoriť a vpísať kľúčové slovo. Ak si chcete potrápiť mozgové závity, prejdite na horeuvedený link a skúste vyriešiť sériu hádaniek. Ak si však nebudete vedieť s nimi rady, nájdete odpovede nižšie.

Tak čo, zvládnete to aj bez nápovedy? :)

Odpoveď číslo 1:

Prejdite v Google Street View do budovy Google Developers a ako odpovď na otázku Aké miesto hľadáme vpíšte “Iwata”, sesterské mesto Mountain View. Všade sú totiž indície v podobe sestier.

Odpoveď číslo 2:

V zasadačke je plno predmetov, ktoré sú dolu hlavou. Je tu tiež aj pred tým zmieňovaný obrázok Ananásového koláča, ktorý by zároveň mohol indikovať názov nového Androidu P (Pineapple Cake). Odpoveď na to, aké čísla hľadajú je “01 60 80”.

Odpoveď číslo 3:

Google sa tu s nami len pohral a odpoveď vám prezradil sám. Je to “Yam”.

Odpovď číslo 4:

Pri prechode do ďalšej meistnosti stačí napísať “Aeschylus”. Všetko v miestnosti je ladené do antického štýlu a jeho podobizeň sa nachádza hneď pri dverách.

Odpoveď číslo 5:

Zhasnite svetlo a na nástenke vyplníte v nápovede ikony predošlých odpovedí, teda “sestry, ikonu otočenia naruby, zrkadlo a masky”. Dostanete sa do žiary, do ktorej jednoduchu vstúpite a čaká vás tu skromný odkaz v podobe dátumu a miesta konania konferencie Google I/O.

Zdroj: 9to5google.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+