MojAndroid

Testovanie a vyvíjanie systému Android O sa dostáva do svojej finálnej fázy. Google teraz zverejnil poslednú, štvrtú verziu Developer Preview nového systému. Pri ďalšom zverejnení pôjde už o finálny produkt, ktorý sa dostane aj na ostatné zariadenia.

Náš tip
Android O prinesie animovanú ikonku hodín, ktorá zobrazuje aktuálny čas

Posledná testovacia verzia

Zatiaľ si nový update môžu stiahnuť používatelia zapojení do testovania, ktorí vlastnia Nexus 5X, Nexus 6P, Nexus Player, Pixel C, Google Pixel alebo Google Pixel XL. Stále ale platí, že ide iba o vývojársku verziu, ktorú by ste si nemali inštalovať na vaše primárne zariadenie, ak nemáte chuť zápasiť s rôznymi chybami a nedostatkami, ktoré tento systém môže aktuálne ponúkať.

Predstavenie samotného systému Android O očakávame niekedy v auguste alebo septembri. Oficiálny update na Android 7.0 Nougat prišiel vlani v druhej polovici augusta a neočakávame, že by to tento rok malo byť skôr. Nový systém pritom prinesie najmä zmeny, ktoré na prvý pohľad nebudeme vidieť, no postarajú sa o lepší používateľský zážitok. Pôjde najmä o inteligentnejšiu správu aplikácií na pozadí, čo by malo priniesť viac výkonu a najmä oveľa lepšiu výdrž batérie. Uvidíme, čo všetko Google zabalí do oficiálnej verzie systému.

Aký bude názov systému?

Zatiaľ nás prekvapil najmä tým, že v tejto Developer Preview verzii zakomponoval Easter Egg, ktorý zobrazuje ikonu chobotnice. Tá sa nachádza na mieste, kde je zväčša ikona sladkosti, po ktorej je systém pomenovaný, a tak nám teraz trošku zamotal hlavy. Bude sa Android 8.0 volať Android Octopus? Uvidíme za niekoľko týždňov. Ak ste zapojení do beta testovania, nové súbory môžete stiahnuť na tomto odkaze.

Stiahnite si súbory s Android O Developer Preview 4

Zdroj: Android Developers via XDA

25.7.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+