MojAndroid

Od vzniku mobilného operačného systému Android z dielne spoločnosti Google sme boli svedkami pomenovania novej verzie podľa nejakej sladkosti či dezertu. Pamätáte si Android Froyo alebo tiež Android Lollipop? Tento rok je na rade nová verzia systému Android O. Špekulácie poukazovali na komerčnú cukrovinku Oreo (po vzore Android KitKat) alebo tiež na pomenovanie Orange Sorbet. Úniky informácií zo sekcie “Easter egg,” ktorá je známa ako miesto pre “teaser” informácií z dielne spoločnosti Google, tentokrát prinášajú obrázok chobotnice.

Dočkáme sa pomenovania Android Octopus?

Náš tip
Lenovo Moto Z získava Android 7.1.1 Nougat

Podľa zverejneného obrázku chobotnice by sme sa mohli domnievať, že nová verzia systému ponesie názov Android Octopus. Práve chobotnica nahradila na obrázku logo písmena “O.” Je však chobotnica sladkosťou či dezertom? Chobotnica je rozhodne delikatesa v rámci kulinárskeho sveta. Môže sa podávať ako súčasť sushi, vyprážaná či grilovaná na mnoho spôsobov. Stále však nie je zodpovedaná otázka, či môžeme chobotnicu považovať za dezert. Možným vysvetlením je tiež odbočenie spoločnosti Google od pomenovania prostredníctvom cukroviniek.

Táto informácia môže fanúšikom najnovšej verzie systému Android rozhodne spôsobiť chrobáka v hlave. Verzia Oreo by mohla priniesť čiernobielu dizajnovú líniu, verzia Orange Sorbet možno prostredie plné sviežich pastelových farieb. Čo však prinesie verzia Android Octopus? Vysvetlením môže byť aj číselné označenie. Nová verzia systému Android by mala prísť s označením Android 8.0. Práve chobotnica (ako neoficiálny maskot novej verzie systému) je živočíchom, ktorý má na tele 8 končatín.

Náš tip
7+1 najlepších To-Do aplikácií pre Android

Či sa nová verzia systému od spoločnosti Google bude skutočne volať po chobotnici alebo príde na rad predsa len cukrovinka začínajúca písmenom “O” sa dozvieme pravdepodobne až pri oficiálnom uvedení nového systému neskôr v priebehu tohto leta.

Páčilo by sa vám pomenovanie Android Octopus? Boli vám viac sympatické pomenovania podľa cukroviniek? Ako by ste pomenovali novú verziu systému Android vy? Vaše postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Zdroj: theverge

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
25.7.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+