MojAndroid

Android N v developerskej verzii prináša so sebou množstvo noviniek, medzi inými aj podporu práce vo dvoch oknách, tzv. Multiwindow. Tá má však niekoľko obmedzení, a to najmä v počte zobrazených aplikácií a v možnostiach ich umiestnenia na ploche displeja. Pri detailnejšom pohľade na kód však niektorí vývojári zistili, že multiwindow v súčasnej podobe nemusí byť konečnou zastávkou a Google ho vo finálnej verzii možno uvedie s ďalšími rozšírenými možnosťami.

Náš tip
Prvé dni s Android N – aké sú jeho najväčšie plusy a mínusy | TEST

Náš tip
TOP 7 najlepších funkcií nového Androidu N

Pri bližšom skúmaní boli v kóde zistené ďalšie hodnoty funkcií, ako “enable freeform windows” a “enable support for experimental freeform windows”, ktoré naznačujú, že Android N by skutočne mohol podporovať “voľnú” prácu s oknami. Možno nie na smartfónoch, ale minimálne aspoň na tabletoch a tabletofónoch s dostatočne veľkou uhlopriečkou displeja. Podobnú funkciu ponúka dnes napríklad len Samsung, ktorý umožňuje kompatibilné aplikácie zmenšiť a ľubovoľne s nimi pohybovať v rámci zobrazovacej plochy.

Ak sa rozšírenie funkcií Multiwindow potvrdí, tak Android sa opäť viac posunie k používateľskému zážitku desktopových počítačov. Aké prekvapenia si pre nás pripravil Google ale uvidíme až na blížiacej sa developerskej konferencii Google I/O, kde by mohol uviesť aj finálnu verziu Androidu N.

Náš tip
Počítačový Android Remix OS je k dispozícii v alpha verzii na stiahnutie

android-n-test-1

Zdroj: androidauthority

16.3.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+