MojAndroid

Zdá sa, že s malwaremi z Číny sa roztrhlo vrece. Už sme vás upozorňovali na nepríjemný malware Godless, ktorý napáda Android zariadenia a po tom, ako získa ROOT práva inštaluje množstvo aplikácií a spôsobuje majiteľom týchto zariadení problémy. Na podobnom princípe pracujú škodlivé kódy aj z ďalšej skupiny a vývojárom prinášajú polmiliónové zisky denne. Hoci nie až také vysoké, no stále veľmi zaujímavé čiastky získava aj ďalšia čínska spoločnosť Yingmob, ktorá takto napáda zariadenia bežných používateľov.

Náš tip
Android ohrozuje nový vírus. Zariadenie nakazí otvorenie obyčajnej webstránky

Malware s názvom Hummingbad tiež získava ROOT oprávnenia a následne inštaluje podvodné aplikácie a generuje kliknutia na reklamy. Vďaka tomu je spoločnosť schopná zarobiť 300 000 USD mesačne a ide o podvodnú schému, ktorá môže prerásť do niečoho ešte väčšieho. Spoločnosť totiž môže vytvárať celé siete takto napadnutých zariadení a umožniť tak iným hackerom robiť cielené útoky. Ďalšou možnosťou je napríklad predávať prístup k týmto zariadeniam tretím stranám, čo môže byť pre firmu veľmi zisková činnosť.

Náš tip
MôjAndroid.sk TIP: Ako sa brániť proti vírusom na Androide?!

Spoločnosť okrem napadnutých zariadení kontroluje celkovo 85 miliónov zariadení po celom svete a okrem prístupu k týmto zariadeniam je schopná predávať aj citlivé informácie o používateľoch. Hoci ide o globálny útok, najviac vrások na čele by mali mať obyvatelia Číny a Indie, odkiaľ pochádza dokopy takmer 3 milióny napadnutých používateľov. Pred zákernou spoločnosťou neujdú dokonca ani majitelia iPhonov, ktorých trápi malware Yispecter, za ktorým stojí tá istá čínska firma.

Zdroj: Check Point 1, 2 via engadget

6.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+