MojAndroid

Spoločnosť Cheetah Mobile Security Research Lab spravila výskum, z ktorého vyplýva, že čínsky hackeri stojaci za trójskymi koňmi s označením Hummer zarábajú každý deň neuveriteľných 500 000 USD. Tieto vírusy napádajú zariadenia po celom svete, no najmä v Ázii a dokážu samé získať v zariadení práva ROOT. A ako je možné, že vývojári zarábajú tak veľa?

Náš tip
Androidy straší nový vírus Godless. Dokáže sám urobiť root na smartfóne

Postaralo sa o to množstvo napadnutých zariadení. Tých je denne aj vyše milióna a v čase najväčšieho rozvoja vírusu ich bolo aj jeden a pol milóna za deň. To je skutočne obrovské číslo a ak by vývojári v priemere zarábali päť centov za jedno stiahnutie, dosiahnutie polmiliónovej čiastky každý deň nie je taký veľký problém.

Tím výskumníkov sa zameral aj na fungovanie vírusov z rodiny Hummer. Sem patria viaceré vírusy, ktoré dokážu infikovať zariadenia a získať ROOT práva. V teste takýto vírus po získaní práv pristúpil k internetu 10 000-krát a stiahol 200 APK súborov v priebehu nieľkých hodín. Okrem iných škôd, ktoré napáchal, spotreboval 2 GB mobilných dát.

V rámci ochrany proti tomuto a ďalším podobných vírusom môžete využiť aplikáciu Stubborn Trojan Killer, ktorá by mala detegovať prítomnosť vírusu v zariadení a odstrániť ho za vás. Najlepšou ochranou je ale prevencia, čo znamená najmä vyhýbanie sa neovereným obchodom s aplikáciami a rôznym fóram a torrentom, kde neviete zaručiť integritu daného súboru.

Verzia: 1.0.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.2
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Cheetah Mobile via Android Authority

Pridať komentár

Email je už registrovaný na stránke. Použite prosím Prihlasovací formulár alebo vložte iný.

Zadali ste nesprávne používateľské meno alebo heslo

Sorry that something went wrong, repeat again!

8komentárov

od najnovších
od najlepších od najnovších od najstarších
1

Milá redakcia, prosím Vás naučte sa už konečne, že slovo "Detegovať" je nesprávne a správna je jeho forma "Detekovať". Slovo detekcia je to správne, určite nie detegovať. Nie som grammar nazi, ale keď to na vašom webe čítam už po x-tý krát ( a od rôznych redaktorov ) vypovedá to niečo o Vašej "profesionalite".

2

Funkcia funguje, detekcia deteguje.

3

detegovat je správne, najprv si naštuduj. potom poucuj :)

4

Spravne je v skutocnosti detegovat. Tiez sme sa na tom velakrat nachytali, no je to standardny jav nasej milovanej slovenciny, vid http://jazykovaporadna.sme.sk/q/1925/ :)

5

Odporúčať nainštalovať ďalší vírus od cheat mobile tiež nie je veľmi chytré, fakt totálna amatérčina na tejto stránke. No, ale redaktor si splnil dennú kvótu na bulvárny článok!

6

Cheetah Mobile je legitimna spolocnost, ktora dokonca obchoduje svoje akcie na burze. Ak mate nejake zakulisne informacie o tom, ze ich aplikacia, ktora bola z obchodu Play stiahnuta viac ako milionkrat, obsahuje virus, urcite by ste na to mali upozornit. Podla nasich informacii ale ide o legitimnu aplikaciu a spolocnost, ktorej aplikacie maju v obchode Play stovky milionov stiahnuti, takze virusov by som sa urcite neobaval.

7

Vírusov nie, ale sledovania a obchodovanie s užívateľským dátami určite áno.

8

Určite? Máš to podložené? Slovo určite používam, ak to tak URČITE je a viem sa za to zaručiť. Vieš sa za to zaručiť? :)
Takéto príspevky majú výpovednú hodnotu rovnú nule.

Najčítanejšie za týždeň

Potrebujete poradiť ? Vyskúšajte Android Fórum

eAutoPortal.sk Prečítajte si novinky zo sveta elektromobilov.

Používateľské recenzie
Fotománia

+