MojAndroid

Spoločnosť Cheetah Mobile Security Research Lab spravila výskum, z ktorého vyplýva, že čínsky hackeri stojaci za trójskymi koňmi s označením Hummer zarábajú každý deň neuveriteľných 500 000 USD. Tieto vírusy napádajú zariadenia po celom svete, no najmä v Ázii a dokážu samé získať v zariadení práva ROOT. A ako je možné, že vývojári zarábajú tak veľa?

Náš tip
Androidy straší nový vírus Godless. Dokáže sám urobiť root na smartfóne

Postaralo sa o to množstvo napadnutých zariadení. Tých je denne aj vyše milióna a v čase najväčšieho rozvoja vírusu ich bolo aj jeden a pol milóna za deň. To je skutočne obrovské číslo a ak by vývojári v priemere zarábali päť centov za jedno stiahnutie, dosiahnutie polmiliónovej čiastky každý deň nie je taký veľký problém.

Tím výskumníkov sa zameral aj na fungovanie vírusov z rodiny Hummer. Sem patria viaceré vírusy, ktoré dokážu infikovať zariadenia a získať ROOT práva. V teste takýto vírus po získaní práv pristúpil k internetu 10 000-krát a stiahol 200 APK súborov v priebehu nieľkých hodín. Okrem iných škôd, ktoré napáchal, spotreboval 2 GB mobilných dát.

V rámci ochrany proti tomuto a ďalším podobných vírusom môžete využiť aplikáciu Stubborn Trojan Killer, ktorá by mala detegovať prítomnosť vírusu v zariadení a odstrániť ho za vás. Najlepšou ochranou je ale prevencia, čo znamená najmä vyhýbanie sa neovereným obchodom s aplikáciami a rôznym fóram a torrentom, kde neviete zaručiť integritu daného súboru.

Verzia: 1.0.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.2
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Cheetah Mobile via Android Authority

4.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+