MojAndroid

Je piatok, víkend na dohľad a čas na našu pravidelnú Obednú prestávku. Keďže je koniec týždňa, nebudeme sa púšťať do žiadnej zložitej hry a predstavíme si jeden známy a jednoduchý herný koncept, vďaka ktorému sme si mnohí v škole skrátili nejednu prestávku a občas aj vyučovaciu hodinu:-) Gomoku totiž nie je nič iné, ako staré známe piškvorky.

Gomoku

Na úvod máte v menu možnosť výberu hry pre jedného, alebo dvoch hráčov, vytvorenie profilu, vaše štatistiky a nápovedu. Hneď na začiatku odporúčame v nastaveniach zvoliť voľbu „without zoom“, pretože inak bude aplikácia počas vášho ťahu neustále zoomovať, čo bolo pre nás osobne trochu otravné. Na priemernom 4,3 palcovom displeji sme hru vedeli pohodlne hrať aj bez zoomu. Potom už stačí len vybrať jedného z troch protihráčov a hra môže začať.

Pravidlá hry nejdeme vysvetľovať, zrejme to nie je potrebné:-) Hra prebieha obdobne, ako keby ste piškvorky hrali na papieri, kolieska a krížiky sú rozlíšené aj farebne a posledný ťah je zvýraznený žltým políčkom. Autori uvádzajú, že pri vývoji hry sa snažili klásť dôraz hlavne na dynamické ovládanie a „ľudskosť“ umelej inteligencie, čo môžeme naozaj potvrdiť. Počítač, resp. telefón hrá naozaj dobre, nerobí detinské chyby a počas hry sme skutočne mali dojem, akoby sme hrali proti človeku. Čo sa týka multiplayeru, zahrať si môžete len proti kamarátovi, hra cez internet zatiaľ chýba.

Grafická stránka je jednoduchá a prehľadná, teda presne taká, ako sa pri takomto type hry vyžaduje. Trochu nás však mrzí, že autori nechali veľkú časť displeja úplne nevyužitú, považujeme to za zbytočné plytvanie priestorom. Tento nedostatok snáď bude napravený v niektorej z aktualizácií. Rovnako by potešili aj nejaké zvuky, napríklad pri ťahu, alebo výhre, pretože v aktuálnej verzii je hra úplne “nemá“, teda neozvučená.

Vydarená hra Gomoku, alebo po našom piškvorky, je skvelým počinom českých programátorov a pochváliť ju musíme predovšetkým za bravúrne zvládnutú umelú inteligenciu. Hra obsahuje reklamy, ale zobrazujú sa len v hlavnom menu a nie počas hrania. K dispozícii je aj platená verzia za 78 centov, ktorá reklamy neobsahuje a umožňuje vytvárať neobmedzené množstvo profilov.

Verzia: 7.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 7.2
Aktuálna cena: Zdarma

Verzia: 7.2
Aktuálna cena: 1,79 €
Verzia: 7.2
Aktuálna cena: 1,79 €

7.6.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+