MojAndroid

V Obednej prestávke vás zvykneme informovať o rôznych typoch hier, ktoré sú pre Android k dispozícii. Najrozšírenejším žánrom sú samozrejme akčné hry, núdza však nie je ani o športové, automobilové či logické hry. Medzi menšinové žánre patria adventúry a tiež stratégie; občas sa však nájde niečo, čo stojí za pozornosť. Minule sme písali o budovateľskej stratégii Royal Envoy, dnes si predstavíme tzv. realtime stratégiu z vojnového prostredia.

Enemy Lines

Svet, ako sme ho poznali, zmizol. Zmenil sa na nekonečné bojisko, na ktorom musíte viesť svoj tím, získavať suroviny a bojovať o holé prežitie. Našťastie, nebudete na to sami, sprevádzať vás bude vaša fešná pobočníčka, ktorá vám v prvých troch tréningových misiách vysvetlí, ako ovládať pechotu, bojové vozidlá i vrtuľníky. Ovládanie je veľmi jednoduché, proste stačí ťuknúť na vašu jednotku a potom na nepriateľa, ktorého má napadnúť.

Medzi jednotlivými bojovými misiami je tiež dôležité budovať vašu základňu, v ktorej je možné trénovať nováčikov a vyrábať nové vozidlá. Určitou nevýhodou je, že tréning jednotky, alebo stavba budovy zaberie nejaký čas (môže to byť aj polhodina) a ak ho chcete skrátiť na minimum, musíte obetovať nejaké zlato, ktoré v hre slúži ako univerzálne platidlo. To sa dá získať za úspešné misie, alebo (áno, hádate správne:-) prostredníctvom dnes tak rozšírených mikrotransakcií.

Hra obsahuje dva herné módy, Kampaň a Multiplayer. Na odomknutie druhého menovaného však musíte získať nejaké skúsenosti a dosiahnuť level 4. V rámci multiplayeru sa potom dajú vytvárať aliancie a hrať pravidelné turnaje. Grafika hry je „dvojrozmerná“, bojisko je vidieť šikmo z nadhľadu, pričom je možné zoomovať a približovať si tak si tak potrebné detaily.

Asi najväčšou slabinou je ovládanie prostredníctvom dotykového displeja, kvôli čomu musel byť herný systém výrazne zjednodušený a PC stratégiám sa ani nepribližuje. Skalných priaznivcov tohto žánru však iste poteší možnosť zahrať si strategicky ladenú hru počas ciest, alebo v situáciách, kedy nemajú prístup k počítaču.

25.5.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+