MojAndroid

Platforma Android Auto sa stala medzi motoristami mimoriadne populárna. Pamätáme si ešte na časy, kedy bolo potrebné sťahovať inštalačné súbory, aby fungovala aj na Slovensku. Od operačného systému Android 10 je však funkcionalita predinštalovaná priamo v systéme.

Viac o téme Android Auto:

Aj napriek tomu, že Android Auto často s novými aktualizáciami postihne aj nejaký problém, motoristi si službu nevedia vynachváliť. Majú možnosť na veľkom displeji vozidla využívať plnohodnotnú a kvalitnú online navigáciu spoločne s hudobnými streamovacími službami, Google Asistentom a telefónnymi funkciami.

Majitelia starších Android telefónov by si ale mali dať pozor. Podľa portálu 9to5google sa spoločnosť Google rozhodla, že pre ne ukončí podporu Android Auto.

Najstarším podprovaným systémom bude Android Oreo

Konkrétne sa to bude týkať smartfónov s operačným systémom starším ako Android Oreo, ten bude posledným podporovaným. Systém pochádza z roku 2017, takže je už poriadne starý a beží na ňom minimum zariadení. Podľa najnovších informácií je to niečo cez 5 percent celosvetovo, na Slovensku to bude ešte menej.

Staršie systémy už podporované nebudú, dokopy ide teda o približne 5 percent zariadení. Podrobnejšie štatistiky zastúpenia jednotlivých verzií systému Android nájdete v článku Akú verziu Androidu máte vy? Toto sú aktuálne tie najrozšírenejšie.

Opel Mokka-e Android Auto - 9
Android Auto

Vyzerá to tak, že pokiaľ ste majiteľom modelu, ktorý onedlho nebude podporovaný, služba Android Auto vás na to počas používania upozorní a povie, že by ste mali buď systém aktualizovať alebo svoje zariadenie vymeniť za novšie.

Spoločnosť Google v poslednom čase viackrát informovala o tom, že niektoré jej aplikácie prestanú byť podporované na starých smartfónoch. Ide napríklad o prehliadač Chrome (podpora pre Android Nougat a novší) alebo napríklad kalendár.

Náš tip
Google Mapy dostávajú novinku, ktorá poteší používateľov Android Auto
3.1.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+