MojAndroid

Väčšina moderných automobilov má v sebe zabudovanú podporu Android Auto alebo Apple Carplay. Už doteraz mali v sebe zabudované viaceré užitočné funkcie, no teraz prichádzajú ďalšie. Spoločnosť Google oznámila, že do systému prídu nové funkcie, informuje AndroidAuthority.

Medzi nové aplikácie v systéme sa zaraďuje aj The Weather Channel. Ide o aplikáciu zameranú na predpoveď počasia, ktorú si do dnešného dňa stiahlo už viac ako 100 miliónov používateľov. Ide tak o jednu z najpopulárnejších aplikácií svojho druhu. Po novom sa tak bude nachádzať priamo v Android Auto a používatelia tak môžu jednoduchšie sledovať podmienky na ich ceste.

Okrem všetkého však príde aj s upozorneniami na zhoršené počasie, ktoré dokážu v dostatočnom predstihu varovať šoféra. Ten sa tak môže pripraviť na silný lejak, prípadne na snehovú nádielku už vopred, napríklad nasadením reťazí. Nejde však o jedinú novú aplikáciu, ktorá si nájde svoje miesto v systéme.

Opel Mokka-e Android Auto
Android Auto | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Ďalej môžeme očakávať aj aplikácie Zoom a WebEx By Cisco. Prvú menovanú už asi poznáte aj vďaka obdobiu pandémie. Slúži najmä na realizáciu videohovorov, ktoré sú dôležité v nejdenej spoločnosti. Ale pozor! Aby nedošlo k nadmernému rozptyľovaniu šoféra, prenášať sa má len zvuk a nie video. Na druhej strane tak neuvidíte nikoho, no zároveň ani oni vás.

Sledovanie seriálov v aute nikdy nebolo dostupnejšie

Milovníkov filmov a seriálov poteší pridanie aplikácie Amazon Prime Video, ktorá predstavuje konkurenta populárneho Netflixu. Už teraz sa spúšťa zavádzanie aplikácie do vybraných modelov vozidiel značiek Renault, Polestar a Volvo. Nasledovať však majú aj ďalšie. Podľa informácií však sledovať filmy môžete len v prípade, že vaše auto stojí na mieste a je zaparkované. V opačnom prípade by išlo o ďalšie možné rozptyľovanie šoféra.

Ako poslednú novinku môžeme uviesť podporu digitálneho kľúča v USA, Kanade a Kórei pre modely Hyundai, Genesis a Kia. Tie v podstate slúžia na to, aby ste vedeli svoje vozidlo odomknúť prostredníctvom aplikácie bez použitia kľúča.

Náš tip
Starší iPhone potenciálnou hrozbou? Francúzi zastavujú jeho predaj
14.9.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+