MojAndroid

Logá softvérových spoločnosti a ich softvéru sú dôležitým prvkom pre marketing a tak sa netreba čudovať, že často prechádzajú zmenami. Platí to aj pri logu systému Android, ktoré teraz podľa oficiálneho blogu spoločnosti Google prechádza zmenou.

Google vrátil logu celé telo robota

O Androide bolo vždy známe, že je otvorený experimentovaniu a platí to aj pre jeho logo, v ktorom sa vždy objavuje zelený robot s hmyzími tykadlami tzv. Bugdroid. Pôvodne sa v logu objavoval celý robot a len sa rokmi menili odtiene jeho zelenej farby. V roku 2019 však došlo k výraznejšiemu redizajnu, ktorý zobrazoval len hlavu Bugdroida.

Zmena je život a Google teraz oficiálne oznámil nový 3D avatar Bugdroida, ktorý vracia zvyšok postavy tohto ikonického robota. Google tvrdí, že nové logo čerpá inšpiráciu z Material You dizajnu, ktorý internetový gigant aplikuje posledné roky vo všetkých svojich produktoch a službách. Nový vzhľad je zameraný na to, aby mohol ľahko prechádzať medzi digitálnym a skutočným prostredím.

Android logo
Nové logo | Zdroj: blog.google.com

Nové logo Android s 3D Bugdroidom je taktiež dynamické, animované a má rôzne farebné varianty, ktoré môžu byť aplikované v rôznom prostredí. Zmenou prešiel aj samotný nápis “Android“ v logu, ktorý bol doteraz zobrazovaný malými písmenami. Teraz však začína veľkým písmenom „A“ a písmená „n“ a „r“ sú viac zaokrúhlené, čím nápis Android lepšie dopĺňa logo a slovo Google.

Náš tip
Vymeniteľné batérie v smartfóne. Prečo áno a prečo nie?
6.9.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+