MojAndroid

Minulý piatok RTVS spustila novú zábavno-súťažnú šou s názvom Čo ja viem, ktorá je výnimočná tým, že sa do nej môžu zapojiť aj diváci prostredníctvom svojich mobilných zariadení.

Náš tip
RTVS chystá nový zábavný program, diváci sa budú zapájať do kvízu cez mobilnú aplikáciu

Čo ja viem je v podstate vedomostný kvíz, v ktorom na otázky moderátora odpovedajú tri známe osobnosti. Okrem nich sa v štúdiu nachádza aj 200 vysokoškolákov, ktorí sa takisto zapájajú do kvízu. Jeden študent a jedna celebrita, ktorí získajú najväčší počet bodov za správne odpovede, sa prebojujú do finále, v ktorom môžu získať zaujímavú finančnú výhru. Do súťaže sa však vďaka mobilnej aplikácii môžu zapojiť aj diváci a spolu so súťažiacimi v štúdiu v reálnom čase odpovedať na otázky. Aplikácia je k dispozícii pre Android a iOS a minulý piatok pri premiére programu sme ju otestovali aj my.

V čase, keď šou neprebieha, si používateľ môže vyskúšať aspoň cvičné otázky, na ktorých zistí, akým spôsobom hra prebieha. Najprv je však nutné vytvoriť profil, v ktorom je uvedené krstné meno, pohlavie, vek, a kraj v ktorom býva. Pri otázkach je vždy na výber niekoľko možností, pričom niekedy môže byť správnych aj viac možností (na toto je používateľ vždy upozornený). Vyskytuje sa aj špeciálna otázka, prí ktorej je potrebné správne pospájať niekoľko možností. Čas na zodpovedanie otázky závisí od jej náročnosti a pohybuje sa zvyčajne v rozpätí 4 – 15 sekúnd. Otázok je spolu 50, diváci za svoje správne odpovede tiež môžu získať zaujímavú cenu.

Čo ja viem a Čo ja viem c Čo ja viem b

Aplikácia je ovládaná zvukovými kódmi z vysielaného programu, ktoré majú na starosti správne načasovanie otázok. Pri našom teste počas prvého odvysielaného dielu všetko fungovalo na jednotku a aplikácia nám odpovede ponúkala presne v tom čase, ako súťažiacim v štúdiu. Na televízore sme mali nastavenú bežnú hlasitosť a boli sme od neho vzdialení niekoľko metrov. Pozitívne hodnotíme aj vizuálne vydarené a prehľadné prostredie aplikácie.

Podľa RTVS novú šou pri jej premiére sledovalo 332-tisíc divákov a mobilnú aplikáciu si do soboty 5. apríla stiahlo takmer 15 877 používateľov (Android verziu 11 287, iOS 4590). Do hry sa počas vysielania cez mobily a tablety zapojilo 8973 divákov. Ak ste premeškali úvodný diel šou Čo ja viem, druhú šancu máte už dnes večer o 20.20 na STV 1.

Verzia: 1.2.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.2.0
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj údajov: rtvs.org

11.4.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+