MojAndroid

Po predstavení konkurenčného iOS 7, ktorý okrem iného ponúka ovládacie centrum, ktoré sa neskôr dostalo aj na Android formou aplikácie Control Center. Podobne tomu je aj v prípade tzv. aktívneho displeja (Active Display), ktorý ponúka najnovší smartfón Moto X od spoločnosti Motorola. V obchode Google Play sa totižto objavila aplikácia, ktorá simuluje rovnakú funkcionalitu. Nainštalovať si ju však môžete len na Androide 4.3 Jelly Bean, nakoľko využíva službu Notification Listener, ktorú Google pridal práve v tejto verzii.

ActiveNotifications

Ak netušíte, o čo sa jedná, aktívny displej vám prakticky zobrazí ikonu notifikácie priamo na displeji vášho zariadenia aj v prípade, že je vypnutý, pričom umožňuje aj jej otvorenie pomocou dotykového gesta. Hlavnou myšlienkou je teda získať prístup k notifikácii bez nutnosti odomknutia zariadenia. Autor aplikácie sa snažil napodobniť aj funkciu, ktorá zabraňuje zobrazovanie na displeji, ak je zariadenie položené displejom smerom dolu.

Samozrejme aplikácia ešte nie je dotiahnutá do dokonalosti a neponúka takú používateľskú skúsenosť, ako originál. Jedná sa však o slušnú náhradu, dostupnú pre každé zariadenie s Androidom 4.3. To síce platí, no v ideálnom prípade by malo byť zariadenie vybavené AMOLED displejom, aby nebola spotreba energie príliš vysoká. V opačnom prípade stráca aplikácia na význame. Ak sa ju rozhodnete vyskúšať, stačí klinúť na náš widget, ktorý nájdete nižšie.

Verzia: 3.8
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.8
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: androidauthority

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+