MojAndroid

Google zverejnil ďalšie štatistiky distribúcii operačného systému Android. Podobne ako aj minulý mesiac, aj tento sme sa dočkali nárastu zastúpenia novšieho Androidu Nougat. Ten ale rastie stále veľmi pomaly. Aktuálne beží iba na 4,9% všetkých zariadení.

Náš tip
Android štatistiky: Nougat konečne na vzostupe

Takmer rok od prvého uvedenia developerskej preview verzie tak novší OS stále nemá dostatočné zastúpenie. 5% za tak dlhý čas je veľmi málo. Toto číslo ostáva na tak nízkych hodnotách aj napriek tomu, že veľa výrobcov na trh uvádza smartfóny už s Androidom Nougat, pričom veľa starších modelov dostalo aj aktualizáciu s týmto operačným systémom. Nezostáva nám teda nič iné, ako čakať, kým sa Android 7.0 rozšíri do čo najväčšieho počtu zariadení.

Akú verziu Androidu máte na vašom zariadení? #apríl

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Ostatné verzie OS zaznamenali väčšinou mierny pokles. Android 6.0 Marshmallow padol z 31,3% na 31,2%, zatiaľ čo zastúpenie Androidu 5.0 a 5.1 Lollipop sa znížilo z 32,5 na 32 percent. Ostatné verzie Androidu sú na tom nasledovne:

7.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+