MojAndroid

Android Nougat, ktorý Google vo finálnej verzii na trhuviedol už pred niekoľkými mesiacmi, sa konečne dočkal výraznejšieho rastu. Oproti predchádzajúcemu mesiacu si polepšil viac ako dvojnásobne, a to z 1,2 na 2,8%. Vzhľadom na to, že Android 7.0 je medzi nami už dlhší čas, to ale vôbec nie je chvályhodné číslo.

Takýto medzimesačný nárast nie je vôbec prekvapujúci. Minulý mesiac spustili aktualizácie na Android 7.0 Nougat viacerí výrobcovia, vrátane Samsungu a spoločnosti Huawei. Viaceré populárne modely získali, alebo ešte len získajú update, čím sa trhové zastúpenie novšieho Androidu ešte viac zväčší. K rýchlejšiemu rastu prispeje aj predaj nových zariadení, ktoré už natívne bežia na najnovšom Androide.

Akú verziu Androidu máte na vašom zariadení? #marec

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

V mesiaci marec ale nerástol iba Nougat. O 0,6% si polepšil aj Android Marshmallow (31,3%), ktorý by už v nasledovných mesiacoch mohol konečne prebrať vedenie nad starším Androidom 5,1 Lollipop, ktorý opäť zaznamenal mierny pokles z 32,9 na 32,5%. O niečo menej je aj zariadení s Androidom Jelly Bean, ktorý medzimesačne klesol z 11,3 na 10,6%. Android Ice Cream Sandwich a Gingerbread ostávajú aj naďalej medzi nami s 1% trhovým podielom.

android stats

8.3.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+