MojAndroid

Mnohí z vás sa tešia na nový Android a pýtajú sa nás, kedy dostanú aktualizáciu. Niektoré verzie Androidu však ponúkajú len tak malé zmeny, že sa kvôli nim niekedy neoplatí ani aktualizovať. To však nie je prípad pripravovaného Androidu 7.0 Nougat. Ten ponúkne hneď niekoľko zaujímavých funkcií a zmien (napríklad multiwindow, nový fotoaparát, …), pričom novinkou bude aj nový šetriaci režim pre dáta. Ten ponúkne konečne niečo nové a možno ho označiť za “inteligentný”.

Náš tip
Android 7.0 Nougat: Zoznam zariadení, ktoré dostanú aktualizáciu

Režim šetrenia dát nie je v Androide ako takom žiadnou novinkou. Doteraz fungoval tak, že ste si v ňom nastavili mesačný limit vášho predplateného balíka a systém vás upozornil na to, že sa blížite k jeho prečerpaniu. Keď ste svoje predplatené dáta minuli, Android jednoducho zablokoval prenos cez mobilnú sieť. To sa však v novom Androide zmení.

Data

Nový šetriaci režim bude inteligentný a namiesto toho, aby vás upozornil už po spotrebovaní všetkých dát, bude šetriť dáta priebežne, na pozadí. Google tak chce dosiahnuť, aby ste sa k limitu predplateného balíka ani nedostali, nie to ho ešte prekročili. Android tak bude blokovať zbytočné prenosy dát na pozadí a vy si zvolíte do whitelistu len tie aplikácie, ktoré chcete, aby sa neustále aktualizovali. Konečne niekto v Googli dostal rozum a pochopil, o čom to celé je!

Náš tip
Chrome na počítači bude odteraz šetriť dáta tak, ako na Androide

Ide o výbornú myšlienku a ak to bude naozaj fungovať aj v praxi, tak sa rozhodne potešia viacerí slovenskí používatelia. Problémom ale môže byť počítanie spotrebovaných dát, pretože niektoré aplikácie majú samostatné dátové balíčky, prípadne ich je možné využívať neobmedzene (najmä aplikácie a služby operátorov). Ak by vedel nový šetriaci režim sledovať a správne vyhodnotiť aj toto, tak by sme boli úprimne prekvapení a potešení. Tešíte sa na túto funkciu aj vy?

Zdroj: AndroidCentral

17.8.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+